Žiemiškai puošnus susitikimas su tautodailininke

Sausio 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė pakvietė skaitytojus į susitikimą su tautodailininke, eiliuotoja Terese Lorenčiene, kuri pristatė pasakojimų, padavimų knygą „Iš kartos į kartą“ ir kitas savo kūrybos knygas.

Mokyklos salėje susirinko Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus ikimokyklinukai, 1–4 klasių moksleiviai bei jų tėveliai. Tautodailininkė pradėjo popietę nuo savo knygų pristatymo. Autorė pasakojo , kad labai mėgsta skaityti, o dar labiau – pati kurti, rašyti. Kelis savo kūrybos eilėraščius perskaitė renginio dalyviams.

T. Lorenčienė minėjo, kad vieną iš jos knygų, galima sakyti, rašė visa šeima. Knygoje „Iš kartos į kartą“ sudėti pasakojimai, padavimai apie mūsų krašto vietovardžių (Šilutės, Ventės, Rusnės, Grabupių, Gardamo, Kadagiškių, kitų vietovių), upių, žuvų pavadinimų kilmę. Knyga parašyta nepakartojama parubežio Kadagiškių ir Rimženčių kaimų tarme. Pasakojimus perdavė seneliai ir močiutės, tėvai ir mamos. Senolis Izidorius Lecius buvo tas žmogus, kuris davė pradžią šiems nuostabiems, originaliems ir niekur kitur negirdėtiems pasakojimams. Daugybę istorijų apie kalnelius ir upelius, su šiomis vietomis susijusių pasakų, padavimų ir legendų žinojo močiutė. Autorė apgailestavo, kad neužrašė jų visų, knygoje sudėti tik tie, kurie liko atmintyje.

Knygos autorė yra žinoma kaip tautodailininkė, kurianti karpinius. Visi kūriniai nuostabūs, savo ornamentais primenantys žiemą. Pačią autorę šio meno išmokė močiutė. T. Lorenčienė pasakojimą pradėjo kalbėdama apie didžiausius karpinius, o baigė rodydama mažuosius karpinius, kurie irgi kruopščiai iškarpyti iš spalvoto popieriaus. Tautodailininkė pasiūlė vaikams patiems pabandyti karpyti, kai trūksta veiklos. Norinčius išmokti karpinių meno ji sutiko kito apsilankymo Grabupiuose metu pamokyti pasigaminti karpiniais puoštus išskirtinio grožio knygų skirtukus. Vaikai liko nudžiuginti gavę iš autorės po mažą dovanėlę – dailų skirtuką. Dalyviai drąsiai uždavinėjo jiems iškilusius klausimus, į kuriuos mielai atsakinėjo popietės viešnia.

Visi pasidžiaugė gražiais karpiniais, išsamiu tautodailininkės pasakojimu, jos kruopštumu ir meile kūrybai bei skaitymui ir, pasisėmę įkvėpimo, pažadėjo ir patys siekti kūrybiškumo tiek karpinių, tiek kitose srityse.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai