Taką į Rusnės biblioteką papuošė šimtas trispalvių vėliavėlių

Nesvarbu, kad potvynio vandenys ir ledai atskyrė Rusnę nuo likusios Lietuvos. Rusniškiai tos atskirties nejuto, kartu su visais šventė lietuviams brangią šventę – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Minėjimas prasidėjo  vasario 15-osios rytą, kai visas miestelis pasipuošė vėliavomis. Takas į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialą pražydo šimtu vaikų rankomis padarytų  trispalvių vėliavėlių, simbolizuojančių mūsų šalies nueitą išbandymų ir kančių kelią.  Rankose nešdami trispalves darželinukai, moksleiviai kartu su pedagogais būriu pražygiavo simbolinį 100 žingsnių atstumą, tuo prisijungdami prie visoje Lietuvoje švenčiamos šventės. Nežiūrint į skruostus žnaibantį šaltuką, visų nuotaika buvo pakili, vaikų akelės žibėjo, rankose plazdėjo vėliavėlės. Jie tikrai parsinešė šventinę nuotaiką į namus.  Toji trispalvių vėliavėlių fiesta išliks visų atmintyje kaip patriotizmo, meilės savo gimtajai šaliai simbolis.

Vasario 16 dieną, šalia didelių vėliavų, šimtu mažų vėliavėlių buvo papuošta Nemuno upės pakrantė, kur rusniškiai, kaip vieninga šeima, visi kartu, dideli ir maži, giedojo Lietuvos himną, dainavo, bendravo, vaišino vieni kitus atsineštomis vaišėmis. Aišku, prie bibliotekininkų išvirtos gardžios košės puodų eilė buvo, ko gero, ilgiausia.

Smagu, kai šventėje dalyvauja pasipuošę, linksmi žmonės, tikintys Lietuva ir ateitimi.

 

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai