Integruotoje pamokoje jaunimas mokėsi komunikavimo

Kovo 15 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos pamoka „Bendravimo situacijos ir viešasis kalbėjimas“, dalyvaujant Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro 9–10 klasių mokiniams. Kartu su jais į biblioteką atvyko auklėtoja ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Pėžienė bei socialinė pedagogė Toma Poteliūnė.

Integruotą pamoką vedusi bibliotekininkė Žaneta Jokužytė aptarė privačiojo ir viešojo kalbėjimo požymius. Mokiniai turėjo atlikti užduotis prie interaktyvaus ekrano, atskirti privataus ir viešojo bendravimo situacijas, nuomonę pagrindžiant trimis požymiais (tikslas, adresatas, aplinkybės). Tai padeda jaunimui pažinti savo kalbėjimo ir klausymo gebėjimus ir juos tobulinti, jausti atsakomybę už savo pasakymų aiškumą, domėtis šiuolaikinių komunikavimo priemonių naujovėmis. Šios žinios palengvina tinkamos kalbinės raiškos ir turinio pasirinkimą, lemia sėkmingą bendravimą.

Pamokos metu mokiniams pristatytos ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės: EBSCO HOST (serijinių ir kitų leidinių straipsniai), Credo Online Reference Service (įvairių mokslo žinynų, žodynų, enciklopedijų duomenų bazė), INFOLEX (teisinės informacijos duomenų bazė) ir Naxos Music Library (Naxos muzikos biblioteka).

Jaunimas ne tik dalyvavo netradicinėje integruotoje pamokoje, bet ir sužinojo, kur ieškoti reikalingos informacijos, kaip atlikti jos paiešką.

 

Žaneta Jokužytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai