Daug emocijų ir įspūdžių robotikos užsiėmime

Kovo 22 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko robotikos užsiėmimai. Juose dalyvavo Juknaičių pagrindinės mokyklos pradinukai ir neformalaus vaikų švietimo programos „Vaikų laisvalaikio žaidimai“ dalyviai kartu su mokytoja Audrone Mikloviene. Robotikos gudrybių vaikus mokė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda.

Šiandien robotai jau plačiai naudojami: gamyboje, pramonėje, medicinoje, žmonių buityje. Vaikai, atėję į užsiėmimą, buvo supažindinti su robotukais, skirtais pramogai.

Robotikos užsiėmimas – tai procesas, mokantis dirbti komandoje, ugdantis bendradarbiavimą, lavinantis loginį mąstymą ir gebėjimą priimti sprendimus, padedantis įgyvendinti įvairiausias idėjas, ugdantis kantrybę, skatinantis kūrybiškumą per praktinę – užduočių veiklą. Robotika skirta ugdyti ir skatinti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus, pasitelkiant šiuolaikines pažinimo priemones – išmaniąsias informacines technologijas.

O. Kuldai padedant, nuolat prieinant prie kiekvieno vaiko, rodant individualų dėmesį, pozityviai ir kantriai reaguojant į nesibaigiančius vaikų klausimus, krūva detalių virto pačių vaikų sukonstruotais robotukais. Įvedus programavimo komandas, jie palaipsniui atgijo, pradėjo judėti norima kryptimi, greičiu. Vaikų džiaugsmui prasidėjo robotų virvės traukimo varžybos. Ne mažiau emocijų sukėlė ir kitos varžybos, kuriose dalyvavo vaikų komandos su savo kurtais robotais, kai reikėjo kitos komandos robotą išstumti iš pažymėto rato.

Pasibaigus azartiškoms kovoms, nurimus verdančioms emocijoms mokiniai dėkojo O. Kuldai už smagiai praleistą laiką, patirtus įspūdžius ir gautas dovanėles.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai