Hanso Kristiano Anderseno pasakų magija ir herojai


Kovo 30 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko literatūros popietė vaikams „Hanso Kristiano Anderseno pasakų magija ir herojai“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Popietėje dalyvavo Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriaus trečios klasės mokiniai su mokytoja Birute Dženkaitiene ir ikimokyklinės grupės vaikai su auklėtoja Lilija Venckiene.
Platus, spalvingas, kupinas įvairiausių personažų yra H. K. Anderseno pasakų pasaulis. Jas mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Popietės metu dar kartą bandyta sugrįžti į šį nuostabų pasakų pasaulį. Susirinkusieji ne tik paminėjo rašytojo gimtadienį, bet ir daugiau apie jį sužinojo, prisiminė gražiausias pasakas ir, be abejo, parodė savo kūrybiškumą, išradingumą. Bibliotekininkė supažindino su H. K. Anderseno biografija, asmenybės bruožais, priminė jo kūrybą. Vaikams perskaityta rašytojo pasaka „Coliukė“, aptarta šios pasakos prasmė ir pagrindiniai personažai.
Trečiokai šiai popietei ruošėsi iš anksto, su savo mokytoja skaitė H. K. Anderseno pasakas „Piemenėlė ir kaminkrėtys“, „Nauji karaliaus drabužiai“, „Karalaitė ant žirnio“ ir kitas. Bibliotekininkė parengė viktoriną ir užduotis, susijusias su H. K. Anderseno perskaitytomis pasakomis. Vaikai susiskirstė į tris grupes ir draugiškai įveikė visas parengtas užduotis: raiškiai skaitė pateiktas ištraukas iš pasakų, turėjo atspėti iš kokios pasakos yra ištrauka, vardino pagrindinius pasakų personažus bei turėjo įrašyti praleistus žodžius. Nugalėtojų komanda gavo dovanėles – knygų skirtukus.

Vida Paldauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Traksėdžių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai