Patyčių prevencijai skirta popietė ,,Draugystės receptas“

Jau dvejus metus Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo jaunieji lankytojai dalyvauja akcijos „Savaitė be patyčių“ renginiuose. Džiugu, kad ši graži ir labai svarbi akcija tapo kasmetine tradicija. Ši akcija į biblioteką sukviečia visą Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus bendruomenę: mokinukus, mokytojus ir tėvelius. Tai suvienija bendriems darbams, suteikia galimybę įgyti patirties mokantis bendrauti, bendradarbiauti vieniems su kitais.
Kovo 27 d. Pašyšių bibliotekoje vyko popietė ,,Draugystės receptas“, skirta akcijai „Savaitė be patyčių“. Renginyje svečiavosi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, bendruomenės pareigūnė Jurgita Kaktienė. Su jaunaisiais bibliotekos lankytojais ji kalbėjo apie patyčias mokykloje, internetinėje erdvėje. Diskusijos metu, aptariant įvairias situacijas, kartu su vaikais kalbėta, kaip išvengti patyčių, kodėl vaikai tyčiojasi iš bendraamžių, kas skatina juos tai daryti. Vaikai dalijosi savo patirtimi.
Pareigūnė pristatė 2017 m. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės r. policijos komisariato vykdytą projektą „Už gyvenimą be smurto“, papasakojo apie jo metu vykusį piešinių konkursą „Augu sveikas ir laimingas“ bei plakatų piešimo konkursą „Saugok mane, mama“. Šiuose konkursuose galėjo dalyvauti viso Šilutės rajono vaikai. Konkurso nugalėtojų piešinių paroda šiuo metu eksponuojama Pašyšių filiale. Popietės dalyviai kartu su bibliotekininke aptarė parodoje eksponuojamus piešinius ir patys sukūrė plakatą ,,Pagalbos rankelę ištiesiu“. Vaikai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir kartu su mokytojomis atliko interaktyvų testą, padedantį atpažinti ir įveikti patyčias. Šis testas sukurtas vykdant LR Prezidentės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“. Pradinukams buvo įteiktas pažymėjimas, kad jie sėkmingai įveikė testo klausimus.
Labai svarbu sutelkti dėmesį į patyčių problemą ne tik mokyklose, bet ir artimoje vaikui aplinkoje. Visi kartu turime bendradarbiauti, tuomet patyčios liausis. Tam reikia mokinių, tėvų, mokytojų ir visos visuomenės palaikymo. Akcija „Savaitė be patyčių“ skatina draugiškus vaikų, vaikų ir mokytojų, vaikų ir tėvų, tėvų ir mokytojų bei visos bendruomenės tarpusavio santykius, padeda kurti tokią aplinką, kurioje nebūtų patyčių, liūdesio, nesusikalbėjimo, kurioje būtų gera gyventi drauge.

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai