Violetos Astrauskienės kūrybinės refleksijos

Violeta Astrauskienė – kūrybingas žmogus, nuolat ieškantis naujų saviraiškos būdų ir formų. Balandžio 27 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale, Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ metu, pristatyta jos tapybos darbų paroda „Minčių ženklai“ bei knygos „Minčių ženklai“ ir „Elegijos lakonikos“.

Tapybos parodoje eksponuota septyniolika paveikslų, tapytų įvairiu laiku. Kiekviename paveiksle pasikartojantis motyvas – angelas, kuris tarsi globoja kuriantį kūrėją, padeda geriau išreikšti mintis drobėje ir eilėse.

Kiekvienas paveikslas turi lydimąjį tekstą, parašytą prozos forma. Pasak darbų autorės, tekstai atsirado daug vėliau nei paveikslai. Juos paskatino parašyti draugai. Taip žiūrovui tapytų paveikslų mintis tapo suprantamesnė ir aiškesnė, o tekstai suteikia galimybę labiau pajusti kūrėjos pasaulį. Išliko ir V. Astrauskienės pomėgis savo darbus, nesvarbu, ar tai yra fotografija, ar grafika, ar rašytinė kūryba, sudėti į knygas. Knygos leidžiamos labai mažais tiražais, todėl net ir pati kūrėja kartais lieka be savo knygų. Autorė juokavo, jei prireikia savo knygos, ji eina skolintis pas kaimynus.

Šios tapybos parodos tekstų knygelė vadinasi „Minčių ženklai“. Čia pateikiami vaizdai ir tekstai, iš kurių kiekvienas gali pasiimti tiek informacijos, kiek jam jos reikia. Autorė knygelėje rašo: „Angele, žinau, kad padėjai man bristi per laiko lauką, suptis metų Laiko karuselėje. Esu laiminga, artimųjų nepraradusi, save iš naujo atradusi… Kai šios nakties tyluma apglėbs žemę, o aš ant blakstienų jausiu virpančius sapnus, iš dangaus smėlio statysiu Tau, mano Dieve, maldų pilį…“ Tai, kas parašyta knygoje, išlieka ilgam ir turi prasmę.

V. Astrauskienė nuolat ieško naujų kūrybos formų. Štai knygoje „Elegijos lakonikos“ publikuojamos trumpos elegijos, kurios asocijuojasi su skaičiais (nuo vieneto iki devynių), metų mėnesiais ir savaitės dienomis. Knygelė iliustruota grafikos piešiniais, kuriuose pagrindinis veikėjas – Angelas. Šioje knygoje kiekvieno teksto visi žodžiai prasideda viena atitinkamai pasirinkta raide. Tokius tekstus skaityti gana įdomu ir smagu.

Susitikimas su V. Astrauskiene baigėsi artimai bendraujant, susipažįstant iš arčiau su jos kūrybos darbais.

 

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai