Skaitmeninio raštingumo mokymuose pristatytos interneto svetainės

Gegužės 23 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems. Gyventojams pristatytos savitarnos svetainės www.manogile.lt ir viešosios bibliotekos interneto svetainė www.silutevb.lt.

Mokymų metu dalyviams papasakota apie svetainės www.manogile.lt struktūrą, naudojimosi ir privatumo taisykles bei parodyta, kaip reikia užsiregistruoti. Susirinkusiems buvo aktualu išgirsti, kokios paslaugos teikiamos šioje svetainėje.

Pristatant F. Bajoraičio viešosios bibliotekos interneto svetainę www.silutevb.lt dalyviai sužinojo apie galimybę internetu patiems pasitikrinti, kokias knygas jie turi pasiskolinę iš bibliotekos, kada jas reikia grąžinti. Skaitytojai sužinojo, kad gali prasitęsti knygos grąžinimo laikotarpį. Pamokyta, kaip internetu susirasti norimus dokumentus elektroniniame kataloge LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema), kaip juos užsisakyti ir rezervuoti.

Pasibaigus teorinei daliai visi bandė įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Įėję į F. Bajoraičio viešosios bibliotekos interneto puslapį www.silutevb.lt ir prisiregistravę elektroniniame kataloge skaitytojai išmoko prasitęsti knygos grąžinimo laikotarpį, susirasti ir užsisakyti knygą.

Mokymų dalyviai supažindinti su interneto svetainėje www.silutevb.lt esančiomis duomenų bazėmis: „Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka, Naxos music library (Naxos muzikos biblioteka), Ebsco host (elektroninė visatekstė serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazė), Credo online reference service (internetinė informacinė tarnyba), Infolex (teisinės informacijos paieškos sitema).

 

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai