Pašyšiuose paminėta Vaikų gynimo diena

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.

(J. Marcinkevičius)

Birželio 1-ąją, minint Vaikų gynimo dieną Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus vaikai mokslo metus užbaigė dalyvaudami projekte „Labas, vasarėle“. Jo metu Pašyšių skyriaus mokytojos kartu su Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių biblioteka organizavo įvairias kūrybines-pramogines užduotis.

Paskutinę dieną mokykloje vaikai pradėjo kurdami laišką vasarai į kurį sudėjo savo vasaros lūkesčius, palinkėjimus jai ir sau. Kartu su bibliotekininke Danute Adomavičiene vaikai kūrė knygutę „Atverk duris vasarai“. Vaikai prisiminė knygutės kūrimo principus, patys rašė tekstą ir kūrė jai iliustracijas, į jas sudėjo ir savo parašytas mintis. Mokinukams patiko kurti knygos viršelį, bei jos turinį. Kad skaitytojai pamatytų kas kūrė knygelę, reikėjo nusipiešti save. Visus darbus bibliotekininkė eksponuoja bibliotekos „vaikų kampelyje“. Vėliau vaikai pasigamino vėjo malūnėlius, kuriais papuošė bibliotekos kiemelį.

Po pietų pertraukėlės vaikai linksminosi žaisdami netradicinius judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėje, žaidė visų pamėgtą žaidimą „Valgoma nevalgoma“. Projektą baigėme apdovanojimais. Daugiausia knygų per mokslo metus perskaitė ir nugalėtojos prizą laimėjo 3 klasės mokinė Karina Bokštaitė, jai mokytoja Laima Stonienė ir bibliotekininkė Danutė Adomavičienė padovanojo po knygutę. Aktyviausia skaitytoja tarp 1-2 klasių nugalėtoja tapo Gabrielė Bokštaitė. Darbščiausios ir aktyviausios bibliotekos lankytojos titulas atiteko 3 klasės mokinei Gabrielei Kalvytei.

Po apdovanojimų bibliotekininkė visus pakvietė prisijungti prie milžiniško populiarumo sulaukusio, visų širdis užkariavusio ir kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiančio „skaitymo iššūkio“. ,,Vasara su knyga – tai dar viena galimybė praleisti atostogas turiningai, „pasigalynėti“ su savimi ir įrodyti, kad kiekviena knyga yra vertinga. Užsiregistruoti šame iššūkyje visi bibliotekos ir skaitymo mylėtojai gali užsukę į biblioteką arba apsilankę tinklapyje www. http://vasarasuknyga.lt.

Vaikų šventę baigėme skanaudami vasara kvepiančiu ir sultingu arbūzu, o atsisveikindami palinkėjo vienas kitam šiltos, įspūdingos ir linksmos vasaros.

 

Danutė Adomavičienė
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai