Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimas ,,Saulės taku į vasarą“

Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimas ,,Saulės taku į vasarą“ Grabupių bibliotekoje dalyvaujant Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus ikimokyklinukams, bei pradinių klasių mokiniams

Birželio 1 d. Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus ikimokyklinukai, 1-4kl mokiniai ,,stovyklautojai“ susirinko bibliotekos kiemelyje paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Skambant stovyklautojų himnui, dieną jie pradėjo nuo gerų nuotaikų ir šypsenų, o kol dainavo vaikus aplankė knygų veikėjas – jūreivis, kuris papasakojo ką matė ir girdėjo savo kelionėse. Įdomiausia, kad Jūreivis pas vaikus atvyko būtent į  legendų ir istorijų apipintą kraštą – Šilutę, mūsų mylimą miestą, ne per seniausiai šventusią 507-tąjį gimtadienį.

Su stovyklautojais jūreivis vartė knygas apie Šilutės kraštą, pasidžiaugė vaikų sukurtu plakatu – Šilutei. Bevartydami visi kartu plaukė laivu, o juos lydėjo jūreivių daina ,,Turiu laivelį vieną“. Plaukiant Jūreivis visus pasveikino su birželio 1-ąją, sužinojo kokia tai diena ir kodėl ji taip švenčiama. Plaukiant dainavo, plojo, lingavo, sprendė įvairias užduotis.

Beplaukiant toliau prisiminėme tėvelius ir dar vieną labai svarbią artėjančią šventę – Tėvelių dieną. Jūreivis ir jo  tėvelis mėgo žvejoti, o ir pasaką tėvelis mažąjąm sekdavo apie ,,Auksinę žuvelę“. Todėl mažieji stovyklautojai mėgino sugauti auksinę žuvelę ir padovanoti tėčiams, kad išsipildytų visi jų norai. O neskaičiusieji šios pasakos, turėjo proga pasiimti ir  perskaityti iš bibliotekos knygelę ,,Pasaka apie auksinę žuvelę.

Žaidimo idėja išsipildė šauniai, tad visi suskubo gaudyti pačių susikurtų žuvelių, pieštų su trafaretu ir margaspalviais apskritimais vietoje žuvyčių žvynų. Baigę klijuoti žuvelių atvirutėse užrašė sveikinimus.  Šauniojo Jūreivio užduotis buvo įveikta greitai ir džiaugsmingai. Taip pat, vaikai nepamiršo ir jūreiviškos mankštos, o, kad lavinti ištvermę pripūtė daug įvairiausių spalvų balionų, kuriais papuošė kiemą ir šventė šią gražią dieną. Vaikai žaidė ir šoko kartu su jais.

Pailsėję, paskaitę, pabendravę visi stebėjosi ir klausėsi pasakojimo apie skautus. Jūreivis papasakojo, kad Skautų judėjimas švenčią šimtmetį, ir kas tokie gali būti skautais, supažindino su apranga ir atributais, ir su jų skarelių, vieno iš atributų spalvomis. O taip pat ir skautų himnu, žaidimais. Buvo nuspręsta stovyklos metu patiems susipažinti ir pamėginti, kad ir trumpai stovyklos laiku tapti skautais.

Šią literatūrinę pramogų ir lauko žaidimų šventę ,,Saulės taku į vasarą“ vainikavo burbulų pūtimo šventė. Prisiminta ir aptarta visa smagi diena, vaikučių mokytoja su džiaugsmu pakvietė visus dar visą savaitę stovyklauti, ilsėtis, bei džiaugtis prasidėjusią gražia vasara!

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai