Užsiėmimai vaikams dirbtuvėlėse „Išmanieji namai“

Ar žinai kas yra „protingas“ namas? O kas yra išmanus įrenginys? Visa tai galėjot sužinoti atvykę 2018 m. birželio mėnesio 14 d. į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą, kur vyko paskaita – dirbtuvėlės „Išmanieji namai“ . Užsiėmimą vedė Vilniaus universiteto, Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė.  Užsiėmimuose buvo pakviesti dalyvauti Kintų pagrindinės mokyklos 5 – 6 klasių mokiniai. Paskaitos metu buvo paaiškinta kas yra išmanusis namas, jo pagrindiniai komponentai, robotų rūšys, saityno kartos, valdiklių Micro:bit, Arduino, Codebug ir kompiuteriuko Raspberry Pi skirtumai ir panašumai. Kartu išbandėme NFC žymelių programavimą, aptartas jų panaudojimo galimybės.

Po teorinės dalies vieni vaikai pasirinko galimybę pasivaikščioti po virtualią erdvę. Mokiniai nardė po vandeniu, pabuvojo kalnuose. Kiti bandė pasidaryti išmaniojo šviesoforo modelį, alkotesterį bei judesio detektorių arba kitą išmanųjį įrenginį.

Dr. Anita Juškevičienė patiems kruopščiausiems mokiniams: Aristėjai Būdvydaitei, kuri be klaidų surinko išmaniojo šviesoforo modelį ir Ignui Jankauskui,  surinkusiam alkotesterį padovanojo informatinio mąstymo ugdymo žaidimo korteles  „BEBRAS“ .

Mokiniai turėjo puikią informacinių technologijų pamoką, kurios metu virtualioje aplinkoje galėjo keliauti, patirti nepamirštamų įspūdžių ir turėjo galimybę pasidaryti išmanųjį įrenginį. Nuoširdus ačiū Anitai Juškevičienei už šias dirbtuvėles.

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios
bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė
Vitalija Vyšniauskienė

Spausdinti
Facebook komentarai