Vasarą bibliotekoje žaidžiame ir mokomės

Birželio 28 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale vyko akcijos „Atverk duris vasarai“ žaidimų popietė, kurios metu vaikai kartu su bibliotekininke organizavo kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ čempionatą.
Žaidžiant švedo Markuso Perssono sukurtą žaidimą galima statyti bei griauti įvairių medžiagų blokus, tyrinėti aplinką, ieškoti įvairių resursų, kurti iš vienų medžiagų kitas medžiagas arba daiktus, statyti bet kokias konstrukcijas trimatėje žaidimo erdvėje.
Čempionato metu berniukai per tam tikrą laiko atkarpą turėjo pastatyti bibliotekininkės nurodytą objektą. Laimėtoju paskelbtas Emilis Kunšteinas. Vaikams varžantis statant pilis, jaunimas turėjo galimybę savo žinias ir įgūdžius išbandyti kompiuterinio raštingumo kursuose. „Fotoshop online“ programą jiems pristatė ir mokymus vedė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda. Užsiėmimo metu jis pasakojo apie šios programos galimybes, mokė kurti ir tobulinti nuotraukas. Merginos koregavo, apkarpė nuotraukas, mokėsi pašalinti ir pridėti įvairius objektus, retušavo senas nuotraukas. Žaisdamos spalvomis ir efektais jos galėjo paversti paprastus dalykus neįprastais ir mums nepažįstamais.


Pasibaigus mokymams visi žaidimų popietės dalyviai su dideliu susidomėjimu susipažino su bepilotėmis skraidyklėmis (dronais), įsigytomis vykdant projektą „Jaunųjų technologų akademija bibliotekoje“. Vaikai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie šias naujausias informacines technologijas, įsitraukti į netradicinę veiklą. Jie mokėsi pakelti bepilotę skraidyklę į orą, ją valdyti, filmuoti ir fotografuoti įvairius objektus iš viršaus. Visi atliko praktines užduotis.
Vieni užsiėmimo dalyviai sutelkę dėmesį į danguje sklandančias skraidykles fotografavo aplinką, kiti galėjo jėgas išbandyti žaisdami įvairius stalo žaidimus Visiems labai patiko stalo žaidimas, kurio metu vyksta futbolo varžybos. Poilsio minutėlėmis jaunesniojo amžiaus vaikai žaidė lauko žaidimus: į taikinį mėtė vandens balionus, šaudė su vandens šautuvais, žaidė su kamuoliu. Renginio pabaigoje visi buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai