Jauki popietė prie šventinio pietų stalo Švedijos Karalystės ambasadoje

Birželio 29 dieną šilutiškių komanda, nugalėjusi Švedijos ambasados inicijuotoje viktorinoje „Sveiki atvykę į užburiančią Švediją!“, kurią organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, vyko į Švedijos Karalystės ambasadą Vilniuje. Nugalėtojų laukė laimėjimas – šventiniai pietūs – specialiai šiai progai sukurtas Šimtmečio meniu. Prie iškilmingų pietų stalo susirinko ir viktorinų laimėtojai iš Telšių, Kretingos bei Šiaulių.

Ambasadorė Maria Christina Lundqvist visus šiltai pasitiko rezidencijos kiemelyje, trumpai pristatė save bei savo kolegas. Artimesnė pažintis prasitęsė prie šventinio pietų stalo. Susirinkusius ambasadorė kvietė trumpai papasakoti apie save, sąsajas su Švedija, pristatė ambasados tikslus ir uždavinius, kasdienį darbą, bendradarbiavimą ir vizijas. Pasibaigus pietums Švedijos ambasados atstovė spaudai ir kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė aprodė ambasados pastatą, papasakojo jo istoriją, prisiminė įsimintiniausius Švedijos Karalystės įvykius ir faktus, aptarė skandinaviškus interjero sprendimus, pristatė parodą „Priimame iššūkį. Švedija ir darnaus vystymosi darbotvarkė‘2030“. Tai yra septyniolika susijusių pasaulinių tikslų, kuriuos nustatė Jungtinės Tautos. Švedija, istoriškai įsipareigojusi bendradarbiauti ir spręsti pasaulines problemas, yra pasiryžusi padaryti viską, ką gali, kad pasaulis būtų socialiai, ekonomiškai ir ekologiškai darnus.

Ypatingai maloni ir miela ambasadorė J. E. Maria Christina Lundqvist ir jos komanda svečiams paliko puikų įspūdį, begalę gražių, šiltų akimirkų bei prisiminimų.

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Informacijos skyriaus bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai