Garsiniai skaitymai ir įdomi veikla gamtoje vasarai įpusėjus

Rugpjūčio 8 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko garsiniai skaitymai, surengti vykdant vasaros skaitymų ir užimtumo programą „Auginu skaitymą“.

Įpusėjus vasaros atostogoms Grabupių bibliotekos jaunieji skaitytojai  kelias dienas ruošėsi kelionei su mėgstamomis knygutėmis į kiemą paskaityti, papramogauti ant žalios pievutės.  Jie kūrė stalo teatro lėles, kad galėtų inscenizuoti rusų liaudies pasaką ,,Pagrandukas“. Viską susiruošę pievelėje vaikai „užaugino“ vasaros gėles, sukūrė sceną ir vaidino skaitydami pasaką ,,Pagrandukas“. Šis smagi veikla suteikė vaikams gerą nuotaiką. Jie perskaitė ir daugiau pasakų, jas aptarė.

Artėjančių Žolinių proga jaunieji bibliotekos lankytojai kūrė karpinių atvirukus, klausėsi dainelių, pūtė muilo burbulus bei margaspalvius balionus. Susėdę ant pievelės vaikai pripažino, kad skaitymai ir vaidinimas pagal pasaką „Pagrandukas“ jiems labai patiko, tad nutarta kelias dienas per savaitę skaityti ne bibliotekoje, o kieme.

Vaišinantis sausainiais pasidžiaugta atostogomis, prisimintos įvairių autorių knygelės vasaros tema bei įdomiausi vasaros nuotykiai. Šios išvykos kulminacija buvo paleistas į dangų aitvaras, pagamintas praėjusią vasarą visų šaunių skaitytojų. Ne vienas tuo metu pagalvojo, kad net ir rudenėliui atkeliavus šiltą vasaros gūsį atneš prisiminimai. Jie sugrįš vos tik atsivertus mėgstamą knygą ar prisiminus laiką, praleistą kartu.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai