Edukaciniame užsiėmime vaikai prisiminė Žolinės tradicijas ir papročius

Rugpjūčio 14 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale skaitytojai rinkosi į edukacinį užsiėmimą ,,Pasitinkant Žolinę“, kurio metu prisimintos šventės tradicijos bei papročiai.

Kalbėta apie tai, kaip ir kur ši šventė švenčiama, kada pradėta švęsti.

Sukurta Žolinės puokštė iš saulėgrąžų. Susipažinta su knygomis, kuriose rašoma apie įvairius augalus, nes juk Žolinė yra atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, kai švenčiama vasaros ir rudens sandūra. Šiuo laiku baigiasi lauko darbai, žemei dėkojama už derlingus metus. Skaitytojams pristatytos knygos minėta tema. Jas įdomu paskaityti, pavartyti, palyginti su internete rašoma informacija. Edukacinio užsiėmimo dalyviai skaitė, vartė knygas, diskutavo apie jas.

Skaitymas ir bendravimas bibliotekoje  skatina ir patiems atrasti užslėptus talentus, kurių kiekvienas turi. Štai ilgametė Grabupių gyventoja Onutė Auškalinienė domisi vaistažolėmis, renka jas, žino jų gydomąsias savybes. Ji pasidalino savo žiniomis susitikime, parodė įvairius augalus, pasakė, kokius pagrindinius augalus turi turėti visos šeimininkės buityje ir saugantis nuo visų ligų, stiprinant imuninę sistemą, palaikant gerą nuotaiką. Viso susitikimo metu dalyviai ragavo įvairių žolelių nuostabaus skonio arbatą, kurios aromatas pasklido po biblioteką.

Geriant arbatą į diskusiją įsijungė UAB ,,Forever Living Products Baltics“ atstovė iš Šiaulių Laura Urbonienė, kuri papasakojo  apie visame pasaulyje gerai žinomą medicininį  augalą alaviją ir jo teikiamą naudą žmogaus organizmui, rekomendavo sveikus ir labai kokybiškus, sertifikuotus produktus, padėsiančius geriau jaustis, turėti daugiau energijos, stiprinančius organizmą ir imuninę sistemą.

Susitikimo valandėlė prabėgo greitai ir įdomiai. Susirinkusieji pasidžiaugė ir padėkojo Onutei Auškalnienei ir Laurai Urbonienei, kurios papasakojo apie aktualius dalykus, pamokė, kaip saugoti savo ir savo šeimos sveikatą. Nuspręsta toliau tęsti šiuos skaitytojų susitikimus, dalintis mintimis, talentais, patirtimi, gera nuotaika, žinoma, nepamirštant skaitymo.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai