Robotikos užsiėmimas Usėnuose

Lapkričio 8 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale vyko robotikos užsiėmimas. Su didžiausiu nekantrumu jo laukė Usėnų pagrindinės mokyklos ketvirtos ir penktos klasės mokiniai.

Robotikos užsiėmimo metu vaikai mokosi dirbti komandoje, ugdomas bendradarbiavimas, lavinamas loginis mąstymas ir gebėjimas priimti sprendimus. Dalyviams padedama įgyvendinti įvairiausias idėjas, atliekant praktinę veiklą skatinamas kūrybiškumas, pasitelkiant išmaniąsias informacines technologijas lavinami techniniai gebėjimai.

Šiandieninis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be kompiuterių, planšečių, išmaniųjų telefonų. Vis daugiau naudojami ir robotai, be kurių neapsieinama ne tik medicinoje, pramonėje, bet ir žmonių buityje. Mokiniai užsiėmimo metu supažindinti su robotukais, skirtais pramogai.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas su begaline kantrybe ir dideliu dėmesiu kiekvienam vaikui mokė ir padėjo smulkutes detales ir laidelius paversti judančiais robotukais.

Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su robotų kūrimo principais. Vėliau ketvirtokai ir penktokai, pamokyti Ovidijaus ir Tomo, patys programavo, konstravo judančius ir kovojančius vienas su kitu robotus, valdomus naudojant iPad planšetes.

Surengtose robotukų lenktynėse nugalėjo ketvirtokų Meinardo ir Rimvydo surinktas ir valdomas robotukas, o „Sumo“ varžybose nenugalimas buvo Saulės ir Justo valdomas robotas.

Pasibaigus daug emocijų sukėlusioms varžyboms, mokiniai nuoširdžiai dėkojo svečiams už patirtus įspūdžius, smagiai praleistą laiką ir gautas dovanėles.

Užsiėmimo dalyviai išsiskirstė su gera nuotaika ir laukdami kitų susitikimų.

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyrius

Spausdinti
Facebook komentarai