Stiklių gatve kartu su Violeta Palčinskaite…

Lapkričio 20 dieną minimas jubiliejinis, 75-asis, poetės Violetos Palčinskaitės gimtadienis. Daug dėmesio poetė savo kūryboje skiria vaikams, jiems suprantamai kalba apie gyvenimo prasmę. Jos eilėraščiai žaismingi, nuoširdūs, lengvai įsimenami vaikų. Pastarieji juos noriai skaito ir deklamuoja, nė viena mokyklos ar darželio šventė neapsieina be pamėgtos rašytojos kūrinių.

Tad ir lapkričio 21-ąją vykusi literatūros popietė ,,Pasivaikščiojimai Stiklių gatve kartu su Violeta Palčinskaite“ Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale prasidėjo gerai visiems žinoma lopšine ,, Dėdė miegas“. Vaikystėje įstrigusios V. Palčinskaitės eilutės iš atminties taip paprastai neišsitrina, taigi jos visada yra su vakarykščiais vaikais. Daug poetės eilėraščių virto dainelėmis, kurių popietės metu klausėsi ir bibliotekoje apsilankę vaikai. Kartu su poetės eilėmis visi klaidžiojo poezijos Stiklių gatve, tyrinėjo eilėraščiuose vaizduojamus jos skersgatvius, pasivaikščiojo po senamiestį, aplankė fotografą, laikrodžių dirbtuves ir žvėryną. Vaikai ne tik skaitė poetės eiles, bet ir patys kūrė eilėraštuką, piešė savo miestą, dalijosi įspūdingiausios kelionės į miestą atsiminimais. Popietės metu bibliotekininkė supažindino jaunuosius skaitytojus su V. Palčinskaitės kūryba vaikams, jos biografija ir atsiminimais iš vaikystės. Dalyviai noriai pasakojo ir diskutavo su mokytojomis ir bibliotekininke apie savo prisiminimus, žaidimus, išvykas ir pramogas jų šeimose.

Savo eilėraščiais V. Palčinskaitė kuria šviesų kasdienybės pasaulį, kupiną pasakų ir stebuklų. Jos eilėraščiai išlieka atminty netgi suaugus. Daugelis iš mūsų juos esame girdėję iš savo tėvų ir mokytojų, o dabar patys skaitome vaikams bei anūkams.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai