Saugesnio interneto dieną vaikai kūrė saugius slaptažodžius ir aptarė asmeninių nuotraukų viešinimo ypatumus

Vasario 5 dieną Lietuvoje ir daugiau nei 120 pasaulio šalių jau šešioliktą kartą minima Saugesnio interneto diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ši diena paminėta kartu su Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokais ir jų mokytoja Regina Chockevičiene.

Susitikimo metu vaikai dalyvavo „Saugių slaptažodžių dirbtuvėse“. Bibliotekininkė Akvilė Tamošiūnė supažindino vaikus su pagrindiniais saugaus slaptažodžio principais bei dalinosi praktiniais patarimais. Dalyviai diskutavo, kam reikalingi slaptažodžiai, kaip jie  sugalvojami ir kaip jų neužmiršti. Finale visi drauge sukūrė patį saugiausią slaptažodį.

Antroje dirbtuvių dalyje aptartas nuotraukų skelbimas internete. Šiais laikais asmenukės tapo neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo būdo dalimi, be jų virtualaus pasaulio neįsivaizduoja nei eiliniai internautai, nei įžymybės. Net dešimtmečiai prisipažino dažnai fotografuojantys save ir skelbiantys nuotraukas socialiniuose tinkluose. Vaikai sprendė, kokias nuotraukas galima skelbti internete ir kokių negalima viešinti, atitinkamai suskirstydami pateiktas įvairias nuotraukas iš kasdieninio gyvenimo.

Pamokos metu akcentuota, kad nereikėtų viešinti jokios asmeninės informacijos ir dviprasmiškų nuotraukų, kuriomis gali pasinaudoti negerų tikslų turintys asmenys. Džiugu, kad jaunieji bibliotekos lankytojai pademonstravo brandų ir sumanų požiūrį bei dar labiau praturtino žinias saugesnio interneto srityje.

 

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai