Užgavėnių šventė „Žiema, žiema, lauk iš kiemo“

Kovo 5 dieną Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje vyko Užgavėnių šventė, kurioje dalyvavo mokiniai ir mokytojai, Gardamo seniūnijos atstovai, Gardamo kaimo bendruomenė „Tenenys“, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialo bibliotekininkė.

Užgavėnės – tai žiemos palydėjimo šventė. Tai metas, kai pavasaris nugali žiemą, prailgina dieną, prikelia gamtą. Užgavėnių tradicijos siekia pagonybės laikus. Užgavėnių šventėje svarbiausia išvaryti žiemą, sudeginti Morę, kad atgimtų gamta.

Šventėje dalyvavo Lašininis su Kanapiniu ir kiti persirengėliai – velniai, raganos, čigonai, žydai, įvairūs gyvūnai. Užgavėnių personažai buvo pasipuošę kaukėmis. Vyrai per Užgavėnes dažniausiai persirengia moterimis, o moterys – vyrais.

Norint dalyvauti šventėje svarbiausia turėti kaukę, todėl prieš Užgavėnes mokiniai jas gaminosi. Vyko kruopštus darbas, kad kitą dieną jie galėtų įsikūnyti į personažus.

Gaila, kad žiema nenori užleisti savo pozicijų, nes atėjus Užgavėnių šventei parodė savo galias ir atsiuntė darganotą orą, bet tai nesutrukdė šventei. Dalyvius linksmino Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos kapela „Šilo aidai“. Vyko šokiai ir žaidimai. Atskrido ir raganų kolektyvas, kuris sušoko savo šokį.

Šventės pabaigoje įvyko sunki kova tarp Lašininio ir Kanapinio, bet vis dėlto nugalėjo Kanapinis, o Morė sudegė ant laužo. Užgavėnių dalyviai sočiai prisivalgė blynų ir lauks pavasario bei Velykų, kurios jau ne už kalnų.

 

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai