Gandrai jau sugrįžo į Usėnus

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale vyko Laimos Šiaudvytienės fotografijų parodos „Gandrų sugrįžtuvės“ pristatymas.

Laima Šiaudvytienė – usėniškė, fotografuojanti nuo paauglystės, kai tėtis padovanojo fotoaparatą. Mokydamasi Klaipėdoje siuvėjos amato, kartu baigė ir fotografijos kursus – išmoko daryti juodai baltas nuotraukas. Paauglystėje ji fotografuodavo draugus, giminaičius. Ištekėjusi už miškininko ir apsigyvenusi visai šalia miško, Laimutė susižavėjo gamtos grožiu. Įsigijusi skaitmeninį fotoaparatą, pradėjo fotografuoti augalus, paukščius, vabzdžius, grybus. Fotografė jau turi parengusi ne vieną dešimtį parodų apie gėles, metų laikus, paukščius. Ji yra išleidusi nuotraukų apie gamtą fotoalbumą, daugybę vaizdo klipų. Jos nuotraukos dažnai rodomos per TV3 kanalą po orų prognozės. Daug fotografės nuotraukų galima rasti internetiniuose tinklalapiuose ir „Facebook“ grupėse „Gamta ir žmogus“, „Gamtos vaizdai“, „Fotografija iš arti“, „Beauty of nature“, užsienio fotografų tinklapyje https://gurushots.com/laimene/photos.

Paroda „Gandrų sugrįžtuvės“ skirta kovo 25 dieną Lietuvoje minimai Gandrų parskridimo dienai.

Manoma, kad būtent šią dieną sugrįžę gandrai ant sparnų, uodegos ar pasparnėje parneša ir baltąsias kieles, kurios kai kur liaudiškai „ledspiromis“ vadinamos. Tikėta, kad būtent nuo šios dienos pavasario žingsniai gerokai paspartėja, o iki šiol gandro dar nepamatę žmonės šį paukštį norėdavo pamatyti tik skrendantį. Prie savo namų pamatę lizde stovintį ar laukuose braidžiojantį gandrą galime būti tikri, jog pavasaris tikrai sugrįžo!

Baltasis gandras yra laikomas nacionaliniu Lietuvos paukščiu ir ne veltui, nes mūsų šalyje gandrų tankumas yra didžiausias visame jų perėjimo areale. Todėl mums tenka ir didelė atsakomybė rūpintis šios paukščių rūšies apsauga, nes daugelyje Europos valstybių baltieji gandrai yra gerokai retesni, ar net nyksta.

Laimos Šiaudvytienės parodos pristatymą paįvairino ir daug gerų emocijų sukėlė Usėnų pagrindinės mokyklos darželinukų grupė su auklėtoja Beata Gorodeckiene. Persirengę gandriukais, jie padainavo dainelę, pašoko ir išskubėjo stebėti parskrendančių gandrų.

Renginyje dalyvavo buvusi mokyklos direktorė Zofija Bagvilienė, kuri prisiminė Laimutę buvus išsiskiriančią iš kitų savo ramumu, romantiškumu. Direktorė džiaugėsi buvusios mokinės pomėgiu, grožėjosi jos darbais, linkėjo pristatyti dar daug parodų.

Dar ilgai tą popietę susirinkusieji šnekučiavosi, apžiūrinėjo gandrų fotografijas, aptarinėjo gandrų gyvenimo būdą.

 

Aldona Rauktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Usėnų filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai