Knygos dienos Pamaryje ir už Kuršių marių

Siekiant labiau pažinti abipus Kuršių marių įsikūrusių regionų kultūrinius, etninius reiškinius šiais metais Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kartu Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešąja biblioteka atgaivino daugiau nei prieš penkiolika metų prasidėjusią pasikeitimo kultūriniais renginiais idėją, surengiant Knygos dienas Neringoje ir Šilutėje.

Kovo mėnesį Neringoje vykusiame renginyje „Šilutiškių kūrybos atodangos“ savo kūrybą pristatė šilutiškiai knygų autoriai Birutė Morkevičienė, Irena Arlauskienė, Rimantas Stankevičius. Kuršių nerijos istorijos muziejuje pristatyta F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuoto tarptautinio ekslibrisų konkurso „Ex Libris. Vilhelmui Storostui-Vydūnui – 150” paroda.

Balandžio mėn. neringiškiai apsilankė F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir pirmą kartą Šilutėje pristatė Neringos kultūros almanachą „Dorė“, kurį nuo 2010 m. kartą per metus leidžia Neringos V. Miliūno viešoji biblioteka. Kultūros almanachas „Dorė“ – leidinys, periodiškai fiksuojantis šio krašto visuomeninio gyvenimo, kultūros, švietimo problemas, atskleidžiantis praeities puslapius, paliečiantis aktualias Mažosios Lietuvos istorijos, kultūros atminties temas.

Renginys prasidėjo skambant didžiosios arfos muzikai, kurią atliko neringiškė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantė Gabrielė Ašmontaitė. Neringos V. Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiūtė džiaugėsi galimybe vėl lankytis Šilutėje su naujausiu almanacho „Dorė“ 6-uoju numeriu. Šis kultūros atmintį žadinantis numeris šįkart rašo ir apie Kuršių neriją bei Šilokarčemą (dab. Šilutė) siejančius istorinius ryšius. Ji paminėjo, kad šiame numeryje dėmesys skiriamas ir šiame renginyje dalyvaujančiai arfininkei G. Ašmontaitei, į kurią Neringos savivaldybės taryba atkreipė dėmesį, kaip į talentingą merginą ir skyrė lėšų Neringos meno mokyklai įsigyti arfą. Šiuo neoklasikinio stiliaus instrumentu Gabrielė groja dalyvaudama konkursuose, koncertuose, kituose renginiuose.

Leidinį „Dorė“ pristatė jo sudarytoja, redaktorė Raimonda Ravaitytė-Meyer. Ji trumpai apžvelgė ir pirmuosius šio leidinio numerius, paminėjo, kad pirmasis buvo literatūrinis, kuriame spausdinta neringiškių kūryba. Iš pradžių leidinys buvo leidžiamas kas dvejus metus. Plačiau buvo pristatytas paskutinysis – 6-asis numeris, kuriame publikuojama dešimt aktualiausių, kultūrinę sąmonę ir atmintį žadinančių temų, reikšmingiausių ir labiausiai probleminių 2018 m. kultūros įvykių apžvalga. Jame randame ir  šilutiškės muziejininkės Rozos Šikšnienės rašinį apie sėkmingą Nidos verslininką Gustavą Zanderį bei jo verslo ryšius su Šilokarčema. Renginyje dalyvavęs šilutiškis architektas Egidijus Vidrinskas apie tai plačiau pasakojo susirinkusiems. Švėkšniškis restauratorius, dailidė Vaidotas Bliūdžius kalbėjo apie autentiškos burvaltės, šiuo metu puošiančios Nidos etnografinės sodybos kiemą, restauravimo darbus.

Visą renginį lydėjo Gabrielės atliekama arfos muzika, užburianti žmogaus sielą. Atlikėjos pasakojimas susirinkusiems suteikė daugiau žinių apie arfą, o norintys galėjo iš arčiau susipažinti su instrumentu, prisiliesti prie jo stygų.

Neringiškiai Šilutės F. Bajoraičio viešajai bibliotekai padovanojo visą Neringos kultūrinio almanacho „Dorė“ komplektą, kurį skaitytojai galės rasti bibliotekos fonduose.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Su knyga – į pažinimą“. Projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė ir Neringos savivaldybė.

 

Aldona Norbutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Spausdinti
Facebook komentarai