Susitikimas su prozos ir fotografijos kūrėjomis

Balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų jos tema yra „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“, primenanti apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale balandžio 24 dieną skaitytojams surengtas susitikimas su viena įdomiausių šiuolaikinių prozininkių, „Metų knygos‘2014“ laureate Rasa Aškinyte (Degėsiene) ir fotografe Danute Gailiūniene.

Knygų autorė R. Aškinytė apdovanota už romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“. Ji parašė dar keturis romanus suaugusiems: „Rūko nesugadinti“, „Lengviausias“, „Glesum“, „Istorija kaip upė“, istoriją vaikams „Beveik varlės“, yra filosofijos ir etikos vadovėlių vaikams autorė. R. Aškinytė, baigusi istorijos bakalauro, filosofijos magistro, edukologijos doktorantūros studijas, dėsto universitete. Istorijos ir filosofijos išsilavinimas atsispindi ir jos knygose, kuriose dažnos žmonių santykių, laimės, meilės paieškų, žmogiškumo ir jo ribų temos. Rašytojos stilius dažnai vadinamas manieringu, ji puikiai įvaldžiusi juodąjį humorą.

Susitikimo metu rašytoja plačiau papasakojo apie tai, kaip rašė romaną „Glesum“, skaitė jo ištraukas.

Subtilių nuotraukų autorė, švėkšniškė Danutė Gailiūnienė pristatė savo fotografijų parodą „Švėkšna pro objektyvą“. Ji be galo mėgsta stebėti ir fiksuoti gamtos vaizdus. Tad švėkšniškiai (ir ne tik jie) jau nebesistebi Danutę su fotografu pamatę klaidžiojant laukais, miške ar pasilenkusią kokio upelio šlaite. Ji moka fotografuoti ir tamsoje, tad nieko keisto, jei pastebėsite ją miestelyje naktį, ypač jei dangus giedras, o pastatus apšviečia mėnulio šviesa. Fotografavimas vis labiau ją užvaldo: atsiranda daugiau patirties, subtiliau komponuojama nuotrauka, paprasčiau ir greičiau pasiekiami rezultatai.

D. Gailiūnienės fotografijų paroda „Švėkšna pro objektyvą“ Švėkšnos bibliotekoje bus eksponuojama iki gegužės 30 dienos.

 

Danutė Litvinienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Švėkšnos filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai