Skaitymai „Juk tu ir ji – geri draugai, o vardas jos – knyga“

Gegužės 7 dieną, akcijos „Lietuva skaito‘2019“ metu, Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės kiemelyje vyko skaitymai  „Juk tu ir ji – geri draugai, o vardas jos – knyga“. Visi kartu pasinėrė į skaitymo sūkurį, skaitė Knister knygą „Draugystė su piene“, Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“ ir Linos Krukauskienės knygą „Pasakos apie tave ir mane“. Renginį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė.

Knygą „Draugystė su piene“ vaikams skaitė auklėtoja Rima Bagdonienė. Tai spalvinga knygelė, pasakojanti apie švelnią kaip pienės pūkas švilpiko ir pienės draugystę bei pasitikėjimą. Kokia graži ir nuostabi iš pradžių būna pienė, kol vieną dieną jos grožis virsta pūkeliais, kuriuos dėl jų lengvumo išnešioja vėjas arba kuriuos taip mėgsta pūsti vaikai. Taip ir čia, švilpikas draugavo su šia geltonąja gėlele, mylėjo ją ir saugojo, kol artėjant vasarai pienė paprašė papūsti į jos pūkelius. Ji nepaaiškino švilpikui, kad tai yra jos sėklos, kad kitą pavasarį ji tikrai sugrįš. Ji tik paprašė pasitikėti ja, kad ir kas nutiktų, pažadėdama, kad viskas bus gerai.

Švilpikas paklausė pienės, iš visų jėgų papūtė ir pamatė, kad nutiko keistas dalykas – nebeliko draugės. Jis labai nuliūdo, bet prisiminė jos žodžius ir stengėsi patikėti, kad viskas bus gerai. Taip praėjo nuotykių kupina vasara, ruduo, švilpikas kietai įmigo žiemos miegu, tik prabudęs pavasarį jis pagaliau suprato, ką jam norėjo pasakyti pienė. Suprato tada, kai prieš jo akis atsivėrė geltona žydinti pienių pieva. Pienė sugrįžo.

Ar gali dramblys draugauti su pelyte, o draugystė būti tokia didelė, kad ją galėtų pakelti tik dramblys, arba ji tilptų mažoje pelytės širdelėje? Rašytojo  M. Marcinkevičiaus knygelėje „Draugystė ant straublio galo“ atsakymų į šiuos klausimus kartu su bibliotekininke ieškojo Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinės grupės auklėtiniai.

Auklėtoja Regina Bukauskienė iš L. Krukauskienės knygutės „Pasakos apie tave ir mane“ paskaitė pasaką „Kaip naminukas Tukas darželinuku tapo“. Tai yra pasakojimas apie vaiką, pirmą kartą atėjusį į darželį ir susidūrusį su nauja patirtimi, naujais išbandymais, kuriuos pačiam įveikti kartais būna sunku.

Išklausę pasakų vaikai svarstė, kas dar galėtų tapti pačiais geriausiais draugais. Gal dešinysis batas galėtų būti geriausias draugas kairiojo bato, o gal akiniai susidraugautų su nosimi, medžio lapas su vėju – jie galėtų visur keliauti kartu.

Akcijos „Lietuva skaito‘2019“ pabaigoje bibliotekininkė vaikams palinkėjo, kad jie taptų neišskiriami draugai su knyga.

 

 Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai