Skaitymo akcija, žaidimai ir spalvingos gėlės Grabupių bibliotekoje

Gegužės 6 dieną Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai, ikimokyklinukai ir jų mokytojos dalyvavo jau ne vienerius metus vykstančioje  skaitymo akcijoje „Lietuva skaito‘2019“, skirtoje skatinti vaikų domėjimąsi skaitymu, knygomis bei lavinti kūrybinius gebėjimus.

Renginį „Spalvingų gėlių šventė“, vykusį bibliotekos kiemelyje, organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė kartu su pradinių klasių mokytojomis.

Skaitymo akcija prasidėjo šventės atidarymu ir visų dalyvių pasveikinimu. Šventės personažas buvo liūdna Žibutė, pražydusi bibliotekos kieme. Pralinksminti ją gali tik vaikai, skaitantys knygas. Kuo jie daugiau skaitys, tuo pievoje pražys daugiau nuostabių jos draugių – žibučių.

Pirmoje šventės dalyje žaistas žaidimas „Pasidžiaukime žibute“. Puslankiu susėdę vaikai leido žibutę per rankas, o išgirdus plojimą reikėjo išsirinkti gėlės paveiksliuką ir  knygą, kurios autoriaus pavardė būtų iš gėlės pavadinimo pirmosios raidės. Linksmai žaisdami vaikai, išsirinkę knygutes, sudarė skaitytojų klubą. Paskaičius knygos ištrauką žaidėjams buvo duota užduotis – trumpai papasakoti knygos turinį.

Knygų skaitymo akcijoje dalyvavo ir jauniausios skaitytojos mamytė. Ji su malonumu prisijungė ir paskaitė kūrinio ištrauką. Ikimokyklinukai ir pirmokėliai buvo aktyvūs, nestigo geros nuotaikos ir emocijų. Jie išsinešė ne tik daug įspūdžių, bet ir norą skaityti knygutes.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
 Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai