Pasakos – puikus būdas ugdyti vaikų kūrybiškumą

Gegužės 3 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko pasakų dirbtuvės su aktore Kristina Savickyte-Damanskiene, kuriose dalyvavo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio darželinukai kartu su mamytėmis ir tėveliais.

Kristina Savickytė – puiki aktorė, vaidinusi kino filme „Elzė iš Gilijos“, TV seriale „Nekviesta meilė“, žinoma renginių vedėja, trijų vaikų mama.  Patirtis įgyta auginant dukras ir sūnų įkvėpė ją sukurti savo radijo laidą „Tėvystės įkvėpimai“, dalintis žiniomis jos pačios įkurtoje „Šilkaus pupos“ mokyklėlėje. Aktorė išleido knygą „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“, kurioje pasakos įvardijamos kaip svarbi kūrybinių gebėjimų ugdymo priemonė.

Pasak aktorės, per pasakas vaikai pažysta pasaulį, mokosi tikrųjų vertybių bei atskirti gėrį nuo blogio. Pasakos išlaisvina vaikų fantaziją, kūrybiškumą. Kartu su vaikais kuriamos pasakos stiprina tarpusavio ryšį, daro gyvenimą įdomų, pilną malonių nuotykių. Kartu kuriama pasaka padeda įprasminti įvykius vaiko ir tėvų gyvenime. Aktorės nuomone, šiame technologijų pasaulyje reikia atsigręžti į tradicijas.

Edukacinių  dirbtuvėlių dalyviai susipažino su teoriniais pasakų kūrimo principais ir patys bandė kurti pasaką. Kristina Savickytė kartu su vaikais kūrė unikalią pasaką: sugalvojo personažus, jų istorijas ir naudodama teatrines priemones pasaką inscenizavo.

Atsisveikindama aktorė kalbėjo: „Pasakos, dainavimo, teatro ir improvizacijų derinys yra puikus būdas ugdyti vaikų kūrybiškumą.“ Ji palinkėjo į pasaulį žvelgti plačiau ir ieškoti netradicinių vaikų ugdymo formų.

Pasakų dirbtuvėlės su aktore Kristina Savickyte-Damanskiene organizuotos vykdant projektą „Profesionalaus meno ir saviraiškos dialogas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai