Pramogų ir sporto šventė „Saulės taku į vasarą“ Grabupių filialo bibliotekoje

Birželio 10 d. Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus ikimokyklinukai ir 1-4 kl. „stovyklautojai“ susirinko bibliotekos kiemelyje paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Skambant stovyklautojų himnui, dieną jie pradėjo gera nuotaika ir šypsenomis kieme piešdami kas ką veiks vasarą. Suskambėjus linksmam skambučiui, vaikus aplankė knygų veikėja Pepė Ilgakojinė, kuri pasakė, kad nori rugsėjo 1-osios šventės, mat pagalvojo, kad tik dabar laikas eiti į mokyklą. Visus metus ji išdykavo, net neturėjo kada pasidomėti koks dabar laikas, o išgirdusi skambutį – atbėgo kartu mokytis. Tačiau jau tiek pavėlavusi ir sužinojusi, kad atostogos, nutarė pramogauti kartu su vaikais. Ji labai mėgsta skaityti. Jos draugas Karlsonas kažkur pasislėpė, taigi ji pakvietė vaikus ieškoti draugo ir sudalyvauti viktorinoje ,,Kelionė į pasakų, knygų ir filmų pasaulį“. Viktoriną sudarė keli turai. Reikėjo pasukti galvas ir surašyti atsakymus į Pepės padovanotus „Skaitinių dienoraščius“. Vertinimo komisiją sudarė mokytojos. Jos susumavo viktorinos dalyvių atsakymus ir pasveikino tris geriausiai atsakinėjusius.

Pailsėję, pasidalinę įspūdžiais visi išbėgo į kiemą, į pievelę, kur vyko linksmosios estafetės su balionais. Grįžusių į mokyklos salę jų laukė įdomi edukacinę valandėlė ,,Kuriame emocinius veidelius“. Atsipūtę, paskaitę ir pabendravę visi klausėsi – kas tos emocijos?

Šią literatūrinę pramogų ir lauko žaidimų šventę ,,Saulės taku į vasarą“ vainikavo burbulų pūtimo šventė. Prisiminta ir aptarta visa smagi diena. Pepė Ilgakojinė ir vaikučių mokytojos su džiaugsmu pakvietė visus dar visą savaitę stovyklauti, ilsėtis, bei džiaugtis prasidėjusia gražia vasara. Vaikų laisvalaikis, kurį jie gali skirti laisvai pasirenkamai veiklai, padeda jiems ugdyti įvairius gebėjimus, užmegzti ir palaikyti santykius su bendraamžiais, užsiimti prasminga veikla.

Didžiausią vaikų laisvalaikio dalį sudaro vasaros atostogos. Tai dažnai tampa tėvų rūpesčiu, ypač kaimo vietovėse, nes vaikams skirtų veiklų labai trūksta. Šiuo laikotarpiu didžiulį poveikį vaikų vertybėms daro neformali veikla, taip pat įvairūs papildomo ugdymo užsiėmimai. Laiko leidimas prie televizoriaus ar kompiuterio tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, todėl Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo biblioteka šią vasara  pradeda dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje akcijoje „Atverk duris vasarai“. Buvo pristatytas akcijos renginių planas ir visi dalyvavę renginyje buvo pakviesti aktyviai dalyvauti.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai