Literatūrinis susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene

Birželio 17 d. F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos rašytojų sąjungos narės, poetės, prozininkės ir vertėjos Nijolės Kliukaitės-Kepenienės knygos „Madingiausias krokodilas“ edukacinis pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės. Knygos dailininkė Birutė Zokaitytė už šios knygelės iliustracijas 1999 m. buvo apdovanota Lietuvos knygos meno konkurse. Knygos personažas – Aistutė, kuri nebuvo labai tvarkinga mergaitė. Tad vieną dieną jos pamesta kojinė neapsikentė ir leidosi ieškoti šaunesnio šeimininko. Ir jai pavyko – surado krokodilą, kuris labai rūpinosi kojine, ją mazgojo. Ir tapo pačiu madingiausiu krokodilu Nile. Ši knyga ‒ linksma istorija ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Literatūriniame susitikime dalyvavo Šilutės rajono socialinių paslaugų centro įgyvendinamo Vaikų dienos centrų projekto „Mes visur kartu“ dalyviai bei jaunieji bibliotekos lankytojai. Viešnia perskaitė kūrinį, smagiai bendravo su vaikais, kūrybinėse dirbtuvėse visi kartu kūrė istorijas apie nematomą draugą, padėsiantį įveikti baimes ir nesėkmes. Savo istorijas dalyviai pristatė savo draugams. Už sugalvotų istorijų pristatymą visi vaikai gavo dovanų – autorės knygą „Miestai“ su autografu. Pastarojoje knygoje iliustracijas nupiešė viešnios anūkas Naglis.

N. Kepenienė taip pat pristatė savo pasakų knygą „Baltų ženklai“, išleistą 2016-aisiais m. Joje visos papasakotos istorijos yra sugrupuotos pagal Zodiako ženklus, tačiau kiekviena jų – originali, savaip sudėlioti lietuvių padavimai ar stebuklinių pasakų elementai. Knygoje dominuoja paslaptinga atmosfera su nemažai filosofinių pamąstymų apie gyvenimo grožį ir trapumą, aiškios ribos tarp gėrio ir blogio nebuvimą, kt. Beje, leidinio puslapius iliustravo pati autorė. Šią knygą gavo dovanų Gustė, kuri nupiešė ir visiems papasakojo pačią gražiausią istoriją, pasak kurios vienaragei, vardu Eglė, taip nepatiko jos ragas, kad ji sugalvojo paslėpti jį po kepure.

Šilutė, mažas miestas, kuriame atostogaujantiems vaikams nėra daug pramogų ir įvairesnio užimtumo. Biblioteka visiems norintiems šiuo metų laikotarpiu nenuobodžiauti kasmet atveria duris vasarai ir laukia vaikučių. Taip prisidėdama prie Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė (projektas „Kūrybinių idėjų namelis“).

 

Vita Gerulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Spausdinti
Facebook komentarai