Protų mūšis Kintuose „Ar pažįsti savo gimtą kraštą“

Šilutės rajono Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas teikė projektą Lietuvos kultūros tarybai „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“ ir gavo dalinį finansavimą. Projekto dėka Kintų filialas jau įsigijo penkis planšetinius kompiuterius ir 6 „LEGO WeDo“ elektronikos konstruktorių rinkinius, kurių dėka bibliotekoje vyksta įvairesnė veikla, vaikų ir jaunimo užimtumas. Viena iš projekto veiklų suorganizuoti protų mūšį.

Birželio 13 d. Kintų seniūnijos gyventojai buvo pakviesti sudalyvauti protų mūšyje „Ar pažįsti savo gimtą kraštą“. Renginį vesti padėjo Šilutės rajono Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda, kuris atsivežė šiuolaikišką interaktyvaus balsavimo įrangą, leidžiančią balsavimo pulteliais užfiksuoti komandų atsakymus ir skaičiuoti rezultatus. Toks žaidimo būdas yra patrauklus ir novatoriškas.

Žaidime dalyvavo 8 komandos atstovaujančios įvairias bendruomenes. Kintų bendruomenės komanda –  „KINTUKAI“, Ventės ir Šturmų bendruomenės komanda – „VENTĖS RAGAS“, Kintų pagrindinės mokyklos dvi komandos „MOKYTOJAI“ ir „MOKINUKAI“, Kintų Vydūno kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Nendra“ komanda pavadinimu „NENDRA“, senjorus atstovavo „SENJORAI“, mamytes – „MAMYTĖS“ ir jaunimą „3D – JAUNIMAS“.

Žaidimą sudarė 5 turai po 10 klausimų, kuriuose dalyviams reikėjo prisiminti  mūsų krašto istoriją, žmones, vietas, pastatus, datas, gamtą ir muziką. Ačiū jaunimui, Deimantei Grakauskaitei, Ugnei Jankauskaitei, kurios pateikė keletą klausimų šiam žaidimui ir Tomui Bartkui už parinktas dainas „Muzikiniam ringui“.  Protų mūšio „Ar pažįsti savo gimtą kraštą“ nugalėtojais tapo Kintų bendruomenės komanda –  „KINTUKAI“, surinkusi 40 taškų. Antroji vieta atiteko komandai „MOKYTOJAI“ (37 taškai), o trečioji vieta – komandai „NENDRA“ (34 taškai). Žaidėjai pasitikrino, įtvirtino žinias, sužinojo ir naujų dalykų apie savo gimtą karštą. Kiekvienas komandos narys buvo apdovanotas simboliniais prizais.

Renginys vyko įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Vitalija Vyšniauskienė
Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios
bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Brigitos Karpauskaitės

Spausdinti
Facebook komentarai