Bibliotekos lankytojų laukia nauja paslauga – interaktyvus žaidimas

Lietuvos kultūros tarybai priėmus sprendimą skirti dalinį finansavimą (7 800 Eur) tęstiniam Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje, kurį paruošė Informacijos skyriaus specialistai (vadovė Akvilė Tamošiūnė), nedelsiant prasidėjo darbai. Biblioteka įsigijo naujus robotų komplektus, atnaujino programavimo, 3D modeliavimo įrangą. Integravus visas šias veiklas bus sukurtas pagrindinis šio projekto produktas – interaktyvus žaidimas „Grindopolis“. Tai stalo žaidimas, sumontuotas ant grindų, kurį žaisdami bibliotekos lankytojai turės galimybę susipažinti su krašto istorija, gamtos ir kultūros paveldu. Žaidėjai ridens virtualų kauliuką interaktyviame ekrane, atsakinės į klausimus ir keliaus sunumeruotais langeliais per Šilutės kraštą, kur laukia įvairūs netikėtumai. Prireiks žinių, ir išradingumo, greitos orientacijos ir, žinoma, sėkmės.

Projekto idėją įgyvendina bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda kartu su programavimo būrelio CoderDojo vaikais, aptarinėja būsimo žaidimo idėją, lituoja mažos įtampos jungiklių grandines, kurias vėliau testuos.  Įsitraukdami į žaidimo kūrimą Šilutės miesto ir rajono jaunuoliai turi galimybę mokytis, kurti, įgyvendinti naujas idėjas. Žaidimo pagrindą iš medžio ir plastiko lakštų kuria ir žaismingai apipavidalina Šilutės meno mokyklos dailės mokytojas Andrius Sirtautas.

Žaidimas bus skirtas visiems, bent šiek tiek turintiems žinių apie Mažosios Lietuvos istoriją, asmenybes, papročius, architektūrą ir kita. Tikimės, kad ši nauja smagi paslauga paskatins sužinoti daugiau apie kraštą, kuriame gyvename, bei padės tobulinti naudojimosi šiuolaikinėmis technologijomis įgūdžius. Kviečiame visus prisidėti prie žaidimo kūrimo ir siųsti įdomius faktus apie Šilutės kraštą, kuriuos paversime klausimais žaidimo dalyviams. Jų laukiame el. paštu akvile.tamosiune@silutevb.lt arba žinute Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Facebook puslapyje. Žaidimas visuomenei bus pristatytas jau rugsėjo mėnesį.

Visi užsiėmimų dalyviai, įsijungę į šias veiklas, prisideda prie jau ketvirtus metus inicijuojamos LR Švietimo mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

 

Akvilė Tamošiūnė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai