Įsibėgėjo naujas bepiločių skraidyklių sezonas

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visą birželį vyksta užsiėmimai su bepilotėmis  skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Užsiėmimus veda Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Ovidijus Normantas.  Jaunieji bibliotekos lankytojai susipažįsta  su dronų veikimo ir valdymo principais bei saugaus valdymo instrukcijomis. Įdėmiai išklausę  informaciją užsiėmimų dalyviai patys bando juos valdyti. Dalyviai greitai perpranta drono valdymo principus ir su dideliu užsidegimu juos pilotuoja. Iškilus nesklandumams, abu Ovidijai padeda surasti nesėkmės priežastį ir paaiškina kaip ją išspręsti.

Užsiėmimų metu vaikai ir jaunimas sužino apie dronų sandarą ir funkcijas, bei jų, kaip pilotų, atsakomybe. Daug džiugesio visiems  suteikia galimybė fotografuoti vaizdus iš paukščio skrydžio ir juos pasilikti prisiminimui  arba filmuoti, nes drone įmontuota vaizdo kamera ore jį laiko stabiliai ir jis puikiai skrenda.

Kartais pasitaiko ir nenumatytų kliūčių – lietus iš giedro dangaus, ar staiga pakilęs vėjas. Tai gali būti lengvu iššūkiu skraidyklių pilotams, o stichijoms įsismarkavus, užsiėmimus tenka nutraukti arba atšaukti.

Užsiėmimai, esant palankiam orui, vyks visą vasarą. Kviečiame jaunuolius ir jaunuoles įgyti naujos patirties ir neišdildomų įspūdžių. Tikimės, kad ši veikla paskatins jaunuosius bibliotekos lankytojus dar labiau domėtis šiuolaikiniu technologijų pasauliu.

Visi užsiėmimų dalyviai, įsijungę į šias veiklas, prisideda prie jau ketvirtus metus inicijuojamos LR Švietimo mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

 

Akvilė Tamošiūnė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai