Pažintinė ekskursija Uostiškių kapinaitėse

Liepos 20 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė su grupe vaikų tęsė pažintinę ekskursiją-edukacinį užsiėmimą iš ciklo „Senosios Usėnų kapinaitės“.

Lankytasi Usėnų seniūnijos Uostiškių evangelikų liuteronų kapinaitėse. Jos nušienautos, tvarkingos. Nubraižytas kapaviečių detalus planas. Iš viso aptikti ir užfiksuoti 44 palaidojimai. Užpildytos 56 aprašų formos, padarytos 172 nuotraukos, nurašyta 13 epitafijų.

Uostiškių kapinaitės yra šalia kelio Usėnai–Degučiai. Kapinaitės neveikiančios. Kapinaites prižiūri ne tik Usėnų seniūnija, bet ir mokykla.

Kapinaitėse rastos net aštuonios epitafijos antkapiuose, kurie pastatyti kojūgalyje, septynios vaikų kapavietės. Aptikti  Borm šeimos trys palaidojimai, ši kapavietė aptverta metaline tvorele su varteliais. Betoniniuose paminkluose ant sudužusio juodo stiklo likusios epitafijos.

Dvejų užsiėmimų metu iš viso  užpildyta 131 aprašo forma, padarytos 353 nuotraukos, nurašytos 26 epitafijos.

Surinkta medžiaga bus sudėta į bylas ir saugoma Usėnų bibliotekoje. Iš viso bibliotekoje bus septynios bylos: Kavolių miško, Karceviškių I, Svaraitkiemio I ir II, Veržininkų, Reizgių I, Uostiškių kaimų kapinaitės.

Edukaciniame užsiėmime dalyvavo Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai: Edvinas Jankauskas, Jokūbas Jankauskas, Audrius Jankantas, Mija Macaitė, Austėja Virbalaitė, Ernestas Krepštekys ir Karolina Jankantaitė.

Usėnų biblioteka dėkoja už pagalbą rengiant užsiėmimus istorijos mokslų daktarui Arūnui Baubliui, Usėnų bendruomenės pirmininkei Aldonai Rauktienei, seniūnui Algirdui Raukčiui, Usėnų pagrindinei mokyklai ir vaikų tėveliams: Loretai Krepštekienei, Tomui Jankantui, Monikai Šeputytei, Laurai Macienei, Pauliui Virbalui.

 

 

Onutė Miliauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Usėnų filialo bibliotekininkė

 

Spausdinti
Facebook komentarai