Bibliotekoje – paroda „Baltijos kelias: vienybė, tvirtybė ir nepriklausomybė“

Baltijos kelias – nepamirštama demonstracija, suvienijusi ne tik Lietuvos žmones, bet ir Baltijos šalis. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos valstybių gyventojai susikibę rankomis skleidė aiškią žinią visam pasauliui – mes norime būti laisvi. Tą dieną, kai 2 milijonai žmonių sustojo į 600 km ilgio grandinę, tvyrojo ypatinga aura.

Šiandien Baltijos kelias jau istorija, tačiau jis vis dar ryškus žmonių atmintyje. Dalyviai ir jų prisiminimai, fotografijos, vaizdo įrašai, dokumentai, leidiniai, neleis pamiršti, koks tai svarbus įvykis Baltijos šalių istorijoje, o ateities kartos galės įsitikinti, kad vienybė ir ryžtas gali tapti svarbiu politiniu veiksniu.

Minint Baltijos kelio 30-metį Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje parengta literatūros ir fotodokumentikos paroda „Baltijos kelias: vienybė, tvirtybė ir nepriklausomybė“. Čia eksponuojami leidiniai, kuriuose užfiksuoti istoriniai įvykiai, lėmę Baltijos kelio idėjos virsmą realybe. Knygose gausu ir fotografijų, demonstracijos dalyvių prisiminimų. Visa surinkta medžiaga pasakoja, kodėl ir kaip vyko Baltijos kelias, kokios buvo jo pasekmės ir indėlis į Baltijos valstybių  laisvę bei nepriklausomybę.

Paroda eksponuojama iki rugsėjo 2 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje (I aukštas, Tilžės g. 10).

 

Inga Tarozienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai