Kintų bibliotekoje – užsiėmimai „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“ ir išvyka į „Vėtrungės” stovyklą

Tęsiasi projekto „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“ įgyvendinimas.  Viena iš projekto veiklų –  surengti užsiėmimus „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“,  skatinant vaikus tyrinėti ir pažinti savo kraštą, rinkti informaciją ir sisteminti gautas žinias, dirbti komandoje.

Rugpjūčio 14 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko vienas  iš  „Jaunųjų tyrėjų ekspedicijos“ užsiėmimų. Rugpjūčio 15-ąją minima Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena, todėl susirinkę dalyviai ieškojo internete kuo daugiau informacijos apie šią šventę.

Vėliau bibliotekininkė papasakojo apie legendinę vasaros  stovyklavietę  „Vėtrungė”. Kintų bibliotekininkės 2016 m. pradėjo rinkti medžiagą apie šią stovyklavietę, miestelį garsinusią visoje Lietuvoje.  Ši vieta istoriškai reikšminga Kintų gyvenvietei. Dalyviai susipažino su parengta byla apie vaikų vasaros poilsio stovyklą „Vėtrungė“. Papildę naujomis žiniomis savo bagažą, apžiūrėję surinktas nuotraukas dalyviai patraukė šios stovyklos link.

Kiekvienas vaikas turėjo galimybę fotografuoti planšetiniu kompiuteriu gamtą, supančią aplinką. Pasibaigus visiems „Jaunųjų tyrėjų ekspedicijos“ užsiėmimams bus surengta darbų paroda.

Ekspedicija užbaigta pikniku, minčių pasidalijimu, aptarimu. Vaikai išsakė nuomonę apie apleistą stovyklą.  Jiems buvo apmaudu matyti sudegusį vieną iš pastatų.

Užsiėmimas  vyko įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios  bibliotekos Kintų filialas prisideda prie vykdomos LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai