Jaunieji švėkšniškiai pilotavo bepilotes skraidykles

Rugpjūčio 14 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale vyko užsiėmimas su bepilotėmis skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Užsiėmimą vedė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Ovidijus Normantas. Jaunieji Švėkšnos bibliotekos lankytojai susipažino su bepiločių skraidyklių sandara ir funkcijomis bei jų veikimo ir valdymo principais. Išklausę saugaus valdymo instruktažą jaunieji švėkšniškiai entuziastingai patys pabandė juos valdyti. Įpusėjus užsiėmimui visi tapo liudininkais to, kas retkarčiais nutinka – nutrūkus ryšiui valdymo planšetėje, bepilotė skraidyklė atsitrenkė į pastato sieną ir nukrito. Deja, pasiskraidymas šiuo dronu tąkart baigėsi. Tačiau tai vaikų nuotaikos neužtemdė ir tolimesnis užsiėmimas vyko sklandžiai.

Daug džiugesio užsiėmimo dalyviams suteikė galimybė fotografuoti ir filmuoti, nes bepilotėje skraidyklėje įmontuota vaizdo kamera ore jį laiko stabiliai ir jis puikiai skrenda.

Ši veikla labai priklausoma nuo oro sąlygų. Permainingi orai ir tąkart trumpam sustabdė užsiėmimą, tačiau laikas prabėgo greitai ir įspūdingai. Vaikai dėkojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistams už pažintį su naujausiomis technologijomis ir galimybę jas išbandyti.

Tikimės, kad šis užsiėmimas paskatins jaunuosius bibliotekos lankytojus dar labiau domėtis šiuolaikiniu technologijų pasauliu.

Užsiėmimų dalyviai, įsijungę į šias veiklas, prisideda prie jau ketvirtus metus inicijuojamos LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai