Improvizuotos pasakos Vilkyčių bibliotekoje

Rugsėjo 11 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Improvizuotos pasakos“, kurį vedė knygų autorius ir iliustruotojas Dainius Šukys. Jis papasakojo, kaip kilo idėja rašyti ir apipavidalinti pasakas. Vakarais prieš miegą sekdavo pasakas sūnui, taip kilo mintis tas pasakas užrašyti. Svečias pats prisistatė kaip „jaunas“ rašytojas, nes rašo dar tik 7 metus. Anot autoriaus, knygą sukurti ir išleisti užtrunka apie pusę metų. Iliustracijas jis kuria ne tik savo knygoms, bet ir kitoms lietuvių rašytojų knygoms, gauna užsakymų iš užsienio knygų autorių. Vaikams D. Šukys pademonstravo, kaip atrodo knygos pradinis variantas spaustuvėje ir visiškai sutvarkyta bei įrišta knyga.
Susirinkusiems mokiniams svečias pristatė nuotaikingą istoriją apie savo katiną, kurio nuotaikas piešė pasakojimo metu. Vaikams patiko klausytis pasakojimo ir stebėti, kaip greitai galima pakeisti gyvūno mimiką.
Renginio dalyviams, norintiems įsivaizduoti pasakos kūrimo procesą,  buvo pasiūlytas žaidimas – „Katinėlio ir gaidelio“ pasakos improvizacija su piešinių kortelėmis, pagal kurias buvo kuriamas linksmas pasakojimas, dalyvaujant auditorijai.
Užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo užduotį. Jiems reikėjo nuspalvinti pasakų personažus, kuriems turėjo sugalvoti vardus, mėgstamą patiekalą ir sukurti dovaną.
Diskutuojant ir atsakant į vaikų klausimus D. Šukiui kilo idėja parašyti naują pasaką apie „Kiaulaitę princesę“.
Edukacinis užsiėmimas „Improvizuotos pasakos“ organizuotas vykdant projektą „Vaikų kūrybiniai prisilietimai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai