Šeštokams pristatyta fotografijų paroda „Šilutė. Potvynis. Žmonės“

 

Pasaulio pažinimas, savęs, kaip Lietuvos ir viso pasaulio piliečio, suvokimas prasideda nuo gimtojo miestelio, rajono pažinimo, todėl Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus šeštokai  su mokytoju Petru Stankumi geografijos pamokas pradeda nuo supančios aplinkos, gamtos reiškinių ir vietovės išskirtinumo suvokimo.
Rugsėjo 23 dieną šios mokyklos mokiniai apsilankė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale, kur veikia fotografijų paroda „Šilutė. Potvynis. Žmonės“. Čia eksponuojamos nuotraukos mokiniams leidžia į nuo vaikystės pažįstamus vaizdus ar gamtos reiškinius pažvelgti profesionalių fotomenininkų akimis. Automobilį  per užlietą plotą keliantis tralas, žuvį kartu su ledais traukiantys miestelio vyrai, iki pusės vandenyje paniręs namelis, bekraštė užlietų pievų platuma – visa tai yra pamario žmonių kasdienybė, tačiau profesionalūs menininkai visa tai parodo  kitu kampu. Žmogus prieš stichiją atrodo toks menkas, o kartu ir toks stiprus. Jis iškenčia gamtos negandas ir vėl gyvena įprastu ritmu, dirba savo kasdienius darbus, vėl kuria ir puoselėja savo gimtinę.
Šeštokai fotografijas studijavo susikaupę, suprasdami, kad dalis pavasarinių negandų po estakados pastatymo ir kelio rekonstrukcijos taps istorija. Tai bus istorija, mūsų gimtinės istorija. Tėvynės geografija  prasideda nuo gimtojo miestelio.

 

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai