Biblioteka, pirmokai ir smagi dėlionė

Rugsėjo mėnesį Juknaičių pagrindinės mokyklos pirmokėliai kartu su savo pirmąja mokytoja apsilankė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale.
Būsimieji skaitytojai pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas, jiems paaiškinta, kas yra biblioteka, kas joje vyksta, kaip tampama bibliotekos skaitytoju, kaip išsirinkti, kur rasti knygeles. Mokiniai supažindinti su bibliotekos taisyklėmis.
Pirmokai klausėsi bibliotekininkės skaitomos istorijos „Kiškių mokykla“ iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Braškių diena“. Vaikams palinkėta elgtis mokykloje taip, kaip elgiasi Gerasis Kiškis. Tam, kad mokiniai per pamokas negalvotų apie morkas, kaip galvodavo Blogasis Kiškis, jie pavaišinti morkomis.
Vaikams pristatyta knygutė, kurią galima ne tik skaityti. Tai Salemono Paltanavičiaus ulbanti ir čiulbanti knygutė „Lietuvos paukščiai“.
Bibliotekininkė mokiniams parodė, kaip iš senų spalvotų žurnalų išsikirpus detales galima sudėlioti kačiuką. Sukeitus detales vietomis išeina stovintis, miegantis, sėlinantis ar svajingai į dangų žiūrintis kačiukas. Vaikams labai patiko ši dėlionė, kurią jie parsinešė į namus.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai