Pirmokų apsilankymas Kintų bibliotekoje

Spalio 23 dieną  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo duris, kaip ir kasmet, pravėrė Kintų pagrindinės mokyklos pirmokėliai. Tai buvo ne pirmasis jų apsilankymas bibliotekoje. Vaikai su biblioteka susipažįsta ir dalyvauja įvairiose veiklose jau lankydami darželį. Bibliotekininkė paaiškino, kad norint  skaityti bibliotekoje ir neštis knygutes skaityti namuose reikia įsigyti Skaitytojo pažymėjimą. Tad šis apsilankymas jiems ypatingas – vaikai tapo bibliotekos naujaisiais lankytojais. Pirmokėliai  buvo supažindinti su Naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Jaunieji skaitytojai noriai vartė knygutes, jas apžiūrinėjo.

Bibliotekininkė šio rytmečio dalyviams parodė puikią atmintį ir padeklamavo Eduardo Mieželaičio poemą „Zuikis Puikis“.  Tai linksma ir pamokanti istorija, kuri labai tiko ir patiko pirmokėliams. Mokiniai prižadėjo nesielgti taip,  kaip elgėsi pagrindinis poemos personažas Zuikis Puikis. Vaikai tvirtino, kad visada eis į mokyklą išmokę pamokas ir atlikę visus namų darbus.

Jauniesiems skaitytojams pasiūlytas iššūkis: reikėjo kuo greičiau perskaityti penkias knygas. Vaikai popieriuje apsibraukė savo delno kontūrus ir išsikirpo. Perskaitę knygas jie ten užrašys įspūdžius. Visiems pirmokams įveikus iššūkį vienam iš skaitytojų burtų keliu atiteks nauja knygelė.

Visi dalyviai džiaugėsi apsilankymu bibliotekoje ir grįžo į namus ne tuščiomis, o su jų amžiui tinkančiomis knygelėmis rankose, kurias pasiryžę kuo greičiau perskaityti.

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai