Vilkyčių bibliotekoje pristatyta paroda „Mandalų nėriniai“

Lapkričio 8 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko Stasės Jokimčienės karpinių parodos „Mandalų nėriniai“ pristatymas. Vilkyčiuose gyvenančiai meno kūrėjai patinka išbandyti save ir kurti įvairius meninius paveikslus. S. Jokimčienė didelį dėmesį skiria pjaustytiems karpiniams, kurių turi apie 500. Karpiniuose taiko Zodiako ženklų, augalų ir gyvūnų motyvus, įvairius ornamentus. Dabartinė jos kūrybos tema – mandalų raštai. Visi darbai yra apskritimo formos, bet primena snaiges, kurios, kaip ir gamtoje, visos skirtingos.

S. Jokimčienė – Klaipėdos bendrijos „Raudonas šermukšnis“ narė. Laisvalaikiu ji su kitomis bendrijos narėmis užsiima  rankdarbių kūryba. Jos parodos pabuvojo ne tik Vilkyčių bibliotekoje, bet ir kitose Šilutės rajono bibliotekose. Daugelis parodų surengta Klaipėdos miesto įstaigose: Aklųjų kombinato bibliotekoje, Bendruomenės namuose, „Miško“ bibliotekoje.

Parodos pristatymo metu autorė papasakojo, iš kur kilo idėja kurti mandalas, pademonstravo, kaip pjaustomas popierius, kokie įrankiai naudojami. Parodos pristatymo dalyvės pačios pabandė išpjaustyti nedidelį mandalos fragmentą. Jos  pripažino, kad tai be galo kruopštus ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas.

Ši paroda Vilkyčių bibliotekoje bus eksponuojama iki gruodžio mėnesio pabaigos.

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai