Usėnų bibliotekoje „Metų knygos rinkimai‘2019“

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo biblioteka dalyvauja projekte „Metų knygos rinkimai‘2019“. Laimėjome išrinktą vaikų metų knygelių penketuką, todėl skubėjome knygutes  perskaityti ir pristatyti draugams.

Sausio 21 d. ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokinukai, nešini plakatais, piešiniais, lėlėmis, rinkosi bibliotekoje. Pirmieji savo pasirinktą Tomo Dirgėlos knygutę  „Benas – sapnų siuvėjas“ pristatė ketvirtokai, padedami mokytojos Inos. Jie papasakojo apie nepaprastą berniuką Beną, kuris mokėjo susiūti nutrūkusius žmonių sapnus ir dar nors trumpam pabūti sapnų karalystėje. Netikėtai Beno stebuklingąją adatą pavogė porelė milijardierių, norinčių, kad jų dukra amžinai sapnuotų ir nelįstų tėvams į akis. Kiek daug blogybių geras daiktas, šiuo atveju adata, gali pridaryti patekęs į blogas rankas.

Trečiokai ir jų mokytoja Asta supažindino skaitytojus su šilutiškės knygų autorės, pretenduojančios tapti „Metų knygos rinkimų‘2019“ nugalėtoja, Ignės  Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“. Knygelėje pasakojama apie berniuką Enriką, kuris labai liūdi netekęs senelio – geriausio savo draugo. Tačiau netikėtai jis atranda senelio batus… ir prasideda stebuklai!

Antrokų ir jų mokytojos Danguolės pasirinkta Dovilės Zavedskaitės knyga „Lietus ir skafandras“ moko, kad nereikia visko bijoti, ieškoti kažko nepasiekiamo, užtenka tiesiog jausti… Pasakodami mokinukai naudojosi savo pasigamintais popieriniais knygutės personažais: bitutėmis, varlytėmis, ežiukais, laumžirgiais.

Pirmokėliai ir priešmokyklinės grupės vaikai pristatė Pauliaus Norvilo knygelę „Strykt pastrykt!“ Pirmokai, padedami mokytojos Jūratės, šiam pristatymui ruošėsi piešdami piešinukus, o priešmokyklinės grupės vaikams knygelę padėjo pristatyti jų mokytoja Danutė.

Vytauto V. Landsbergio knyga „Pūkis karalius“ atskleidžia paprastą tiesą: tikras karalius yra tas, kurio pavaldiniai irgi jaučiasi kaip karaliai, todėl ikimokyklinės grupės mokytoja Beata tekstą  skaitė pasipuošusi karūna.

Pristačius visas knygutes vyko jų aptarimas ir balsavimas. Vaikai nusprendė balsuoti už kraštietės Ignės Zarambaitės knygą „Stebuklingi senelio batai“.

Aldona Rauktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Usėnų filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai