Edukacinės kūrybinės dirbtuvėlės „Kas knygutėje gyvena?“

Sausio 22 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale svečiavosi Kintų pagrindinės mokyklos mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ vaikučiai su mokytoja Sonata Rangiene ir mokytojos padėjėja Ilona Venckiene.

Šiais metais vaikai pirmą kartą apsilankė knygų namuose, tad jiems reikėjo priminti naudojimosi biblioteka taisykles. Vėliau bibliotekininkė pakvietė visus patogiai įsitaisyti ir kartu pabandyti atsakyti į klausimą „Kas knygutėje gyvena?“ Dalyviai pateikė daug atsakymų: raidės, žodžiai, pasakos, nuotraukos, piešiniai, gyvūnai, įvairūs personažai ir dar visko labai daug ten gyvena.

Vaikams bibliotekininkė pristatė keletą knygelių ir atgijusius jų personažus, kuriuos pagamino biblioteką lankantis  jaunimas. Užsiėmimo dalyviai susipažino su  interaktyvia muzikine knyga „Peliūnės vasara“, kurioje yra vienuolika autorės bei dailininkės Rūtos Dzin sukurtų istorijų apie grožį, gerumą ir vertybes. Pasinaudoję programėle „Peliūnės dainelės“ visi mėgavosi kompozitoriaus Sigito Mickio sukurtomis ir Nedos Malūnavičiūtės įdainuotomis dainelėmis.

Interaktyvios knygos leidžia skaityti bei stebėti trimačius vaizdus su atgyjančiais personažais. Vaikai irgi dalyvavo kuriant tokius vaizdus: spalvino iš anksto mobiliąja programėle „Quiver“ paruoštus lapus, kuriuose, kaip ir knygose su papildyta realybe, atgijo užsiėmimo dalyvių nuspalvinti piešiniai. Gerų emocijų netrūko pamačius atgijusį savo piešinį.

Ši veikla lavina vaizduotę ir pojūčius, skatina bendravimą. Knygų skaitymas gali būti žaismingas, kūrybingas ir įdomus procesas.

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai