Pradinukai klausėsi Hugo Šojaus pasakų ir mokėsi lietuvininkų tarmės

Vasario 14 dieną vyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo ir Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus surengtas edukacinis užsiėmimas ,,Lietuvininkų tarmė“, kuriame dalyvavo 1–4 klasių mokiniai.
Pradinukų mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė lanko edukacinius užsiėmimus ,,Lietuvininkų tarmės mokyklėlė“, kurie vyksta Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Edukacinį užsiėmimą ji pradėjo trumpu pasisveikinimu ir prisistatymu lietuvininkų tarme. Trumpai papasakojo apie lietuvininkų tarme kalbančius žmones, paaiškino, kuriame Lietuvos regione ji buvo paplitusi, kokiais drabužiais lietuvininkai rengėsi, kaip atrodė jų namai, baldai ir kt. Mokytoja supažindino su lietuvininkų tarmės žodžiais: savaitės dienų, mėnesių pavadinimais, kitais buityje paplitusiais žodžiais. Mokiniai bandė juos taisyklingai ištarti ir prisiminti jų reikšmę.
Užsiėmimo dalyviai klausėsi Hugo Šojaus ,,Pasakų apie paukščius“, įrašytų į kompaktinį diską. Pasaką ,,Žiogas ir pelėda“ mokytoja skaitė lietuvininkų tarme. Vaikams tai labai patiko. Jie klausinėjo, ką reiškia tam tikras žodis. Bibliotekininkė paruošė užduočių iš „Lietuvininkų tarmės žodyno“. Dalyviams reikėjo parašyti pateiktų lietuvininkų tarmės žodžių reikšmę, buvo labai įdomu.
Mokiniai susidomėjo šia tarme. Jie pasakojo, kad kai kuriuos žodžius naudoja bendraudami su namiškiais.
Edukacinio užsiėmimo pabaigoje visi vaišinosi arbata ir vofeliais – išskirtiniu Klaipėdos krašto lietuvininkų patiekalu, primenančiu vaflius ir kepamą pagal specialią techniką.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai