Pasakų ložėje

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vasario 13 dieną vyko literatūros rytmetis ,,Pasakų ložėje“, į kurį buvo pakviesti Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pirmokai.

Bibliotekoje vieni vaikai kartu su auklėtojomis jau buvo apsilankę dar būdami darželinukais, kiti jau seniai yra tapę bibliotekos skaitytojais ir joje lankosi dažnai, o kai kuriems tai buvo visiškai nauja pažintis su šiais knygų namais.

Supažindinti pirmokus su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis bibliotekininkės pasitelkė L. Pauli ir K. Scharer knygelę vaikams  „Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“. Knygelė jau tapo bestseleriu net 18-oje šalių, o 2012 metais Leipcigo knygų mugėje pelnė „Leipzig reading compass“ apdovanojimą, kuris skiriamas už geriausią metų knygą, skatinančią skaityti, džiaugtis skaitymo malonumu. Tai yra graži, kiek juokinga istorija apie lapės, pelytės ir vištos nuotykius naktį bibliotekoje. Lapė klastinga, gudri, bet nemoka skaityti, nežino kaip elgtis bibliotekoje, jai į pagalbą ateina pelytė, o višta, papuolusi lapei į nasrus, mainais už gyvybę ima mokyti ją skaityti.

Išklausę šios trumpos istorijos vaikai piešė pasakos personažus, apžiūrėjo, kai kurie ir skaitė jiems skirtas knygeles, kurias galima ne tik skaityti, bet ir su jomis žaisti, groti. Netruko prabėgti smagi valanda su pirmokais.

Danutė Bružienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai