Kūrybinis-edukacinis užsiėmimas „Knygos kelias“

Biblioteka – knygų namai. Dažnas čia patiria skaitymo malonumą, tačiau nemažai šių dienų vaikų ir jaunimo patiria ir skaitymo kančias – privalomus sąrašus, mokyklinę programą ir pan. Pasaulį užvaldžius kompiuteriams, internetui, daugelis vaikų nebesupranta, koks džiaugsmas yra paimti gerą knygą į rankas ir nusikelti į jos istorijos verpetus.

Vasario 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų patarnavimo skyriaus bibliotekininkė Kristina Kelmelienė pakvietė Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokinius dalyvauti neįprastoje kūrybiškumo pamokoje „Knygos kelias“. Tai interaktyvus mokomasis žaidimas, kurį sukūrė ir pristatė visuomenei Kauno apskrities viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Žaisdami šį žaidimą mokiniai ne tik sužinojo, kaip būdavo gaminamos knygos, bet ir patys galėjo dalyvauti visame knygos gaminimo procese. Jie išbandė aplikaciją ir sužinojo, kaip knygos buvo gaminamos iki spausdinimo mašinos atsiradimo, kaip knyga atsidurdavo lentynoje po spausdinimo meno atsiradimo.

Pamokos metu mokinių žinios papildytos įdomia istorine informacija bei faktais apie knygas ir jos gyvavimo kelią. Bibliotekininkė K. Kelmelienė šį susitikimą paįvairino žiniomis, įgytomis seminare, vykusiame Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (seminaro vedėjas – Vilniaus „Knygrišių gildijos“ įkūrėjas ir fanas Rimas Supranavičius).

Pasibaigus pamokai vaikai dalyvavo praktinėje pamokoje – gaminosi kiekvienas sau po knygos žymeklį. Jiems buvo suteiktos priemonės, reikalingos  kūrybiniam užsiėmimui, bei pavyzdžiai, kuriuos galėjo panaudoti pritrūkę kūrybinių minčių. Dalyviai sužinojo, kokių įvairių formų ir spalvų gali būti knygų žymekliai. Vaikai yra labai kūrybingi, todėl ir savų idėjų jiems netrūko.

Šiuolaikiškai ir įdomiai vesta pamoka apie knygos kelio istorinius vingius suteikia vilties, kad vaikai, kurie spausdintą žodį iškeičia į kompiuterio ar televizoriaus ekraną, ims domėtis knyga, ją skaitys bei dalinsis smagia patirtimi su draugais. Aplinkos pakeitimas ir kitoks žinių pateikimas mokiniams labai priimtinas, todėl F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai nuolat skatina dalyvauti jų rengiamose veiklose, taip paįvairinant laisvalaikį.

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai