Intriguojantis poezijos performansas „Nerkis iš kailio“ nepaliko abejingų

Žmonės kiškių kailyje

Rugsėjo 24 dieną į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką susirinkę žiūrovai buvo nustebinti neįprasto reginio. Formas laužantis „nOrmalus teatras“ (režisierė Monika Klimaitė) atliko unikalų scenos reginį, jungiantį performanso meną, elektroninę muziką ir klasikinę poeziją, provokuojantį ir keliantį žmogaus identiteto klausimą šiandieninėje populistinėje kultūroje.

Tai spektaklis, nepaliekantis žiūrovo abejingu. Gaila, kad tarp susirinkusiųjų buvo nedaug jaunimo, kuriam daugiau ir skirtas šis spektaklis. Poezijos performanso metu įtaigiai, meniškai, moderniai perteiktos šiuolaikinio jauno žmogaus gyvenimo problemos, būties prasmės klausimai, vertybių paieška. Skaudžiai, pasitelkiant poetų klasikų H. Radausko, H. Nagio, L. Sutemos, K. Bradūno, V. Mačernio eiles bei jų interpretacijas, perteiktos bendravimo, įvairių priklausomybių, homoseksualizmo ir buvimo savimi problemos.

Pasirodymo centre blaškėsi personažai kiškiai, pasidabinę įspūdingomis kaukėmis, puošniais drabužiais, žavėdami gražiais balsais ir judesiais. Jie kaip įmanydami stengėsi patikti ir įtikti žiūrovams. Kiekvienas eilėraštis buvo pristatomas kaip atskiras pasirodymas: drąsiai, neįprastai, nestereotipiškai. Žiūrovai gėrėjosi aktorių Jolitos Seniūnaitės-Lajauskienės, Povilo Adomaičio, Šarūno Januškevičiaus vaidyba, plastiškumu, įtaigumu. Jie nuolatos „išsinerdavo“ iš savo kailio ir tapdavo vienu ar kitu herojumi ar suvaidinta problema, priversdami žiūrovus palikti savąjį, jau patogiu tapusį, kailį, giliau pažvelgti į savo jausmus, atrasti tikrąjį save.

Ypatingus kostiumus, žavingas zuikių kaukes sukūrė Indrė Kuršvietytė. Atliekamomis dainomis, pasirodymo muzikiniais intarpais, šokių choreografija kerėjo kompozitorė Rūta MUR.

Belieka apgailestauti, kad Šilutės miesto jaunimui, gimnazistams, jų mokytojams pritrūko laiko, o gal ir noro atvykti į šį poezijos performansą. Tai buvo gera proga pabėgti nuo kasdienybės ir pamatyti prasmingą reginį. Tai buvo KITAIP…

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą jaunimui „Išjunk išmanųjį – atskleisk savo talentą“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.

Liuda Nausėdienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai