Atidaryta tapybos darbų paroda „Paveikslai, įkvėpti gamtos…“

Parodos atidarymas

Romantiškai rudenišką vakarą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko klaipėdiečio dailininko Antano Virginijaus Krištopaičio tapybos darbų parodos „Paveikslai, įkvėpti gamtos…“ atidarymas. Žiūrovus  maloniai nuteikė nuoširdus kūrėjo bendravimas. Dailininkas pasakojo, kad nuo 1974 m. užsiima aktyvia menine veikla Lietuvoje. Jis yra surengęs apie 50 asmeninių parodų Lietuvoje, Rusijoje, Latvijoje, Japonijoje. 2009 m. LR Kultūros ministerija suteikė jam meno kūrėjo vardą.

Susirinkusieji į renginį turėjo nemaža klausimų dailininkui, nes jo paveikslai visus pavergė ekspresyviu spalvų proveržiu.

A. V. Krištopaitis apie savo kūrybą pasakojo: „Esu tapęs aliejumi, pastele, tačiau šiuo metu tapau tik akrilu. Spalvomis išreiškiu pasąmonės vingius. Pradėdamas darbą nuo materialaus, vedu iki abstrakcijos, o po to vėl išnyru, lyg nardytojas, ir materializuoju piešinį, tik kitame lygmenyje. Įkvėpimo semiuosi iš gamtos. Dažnai pradedu nuo gamtos, paskui interpretuoju ir pridedu filosofinio gylio. Mano paveikslai energetiškai aktyvūs ir dažniausiai veikia pozityviai. Nesu orientuotas vien į pardavimą, greitą darbą ar uždarbį, kaip tai daro kai kurie gatvės dailininkai. Patinka daug kitų rimtų menininkų darbų, kurių parodose lankausi dažnai. Tapymas man – dvasinis gyvenimas, perėjimas į kitą būseną, kur galiu užmiršti žemiškas realijas.“

Žiūrėdami į parodoje pristatomus paveikslus, klausydamiesi dailininko A. V. Krištopaičio parodos atidarymo dalyviai trumpam pamiršo kasdienybę. Apsilankykite ir jūs, patiks. Paroda Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (I aukštas, Tilžės g. 10) veiks iki šių metų spalio 30 dienos.

Liuda Nausėdienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai