Dalios Žibaitienės naujausios eilės pristatytos šilutiškiams

Žibaitienė

Ruduo – derliaus metas. Savo  kūrybos  aruodą  11-ąja  naujai išleista poezijos ir miniatiūrų knyga „Kiek daug dangaus…“  papildė Pamario krašto poetė, šilutiškiams gerai pažįstama, o daugeliui buvusi  lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Dalia Žibaitienė. Dirbdama  Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje ji per tris dešimtmečius vadovavo „Poezijos teatrui“. Neatsitiktinai pagerbti autorės, paskaityti jos sukurtų, bet niekur nespausdintų eilių, į knygos „Kiek daug dangaus…“ sutiktuves, spalio viduryje vykusias Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje,  atėjo šios mokyklos mokiniai kartu su mokytoja Dalia Šulciene. Ji yra  naujosios D. Žibaitienės knygos įžanginio straipsnio autorė. Minėtame straipsnyje teigiama, kad poetės kūrybą palankiai įvertino žymūs kultūros žmonės – literatūros mokslų daktarė Viktorija Daujotytė, vaikų literatūros tyrinėtojas, profesorius Vincas Auryla, poetas Kazys Bradūnas. D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos, Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“, Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė.

Knygos sutiktuvių renginį vedė kartu su šeima iš Vilniaus atvykusi rašytojos dukra Daina Vaitiekūnienė. Ji pasidžiaugė galimybe susitikti su gausiu šilutiškių būriu, atėjusių  į jos mamos ką tik išleistos knygos pristatymą, trumpai supažindino su šiuo leidiniu, paskaitė keletą eilių. Kalbėjo ir kūrybą skaitė knygos autorė D. Žibaitienė, jos anūkė Anika Vaitiekūnaitė. Plačiau apie šį leidinį savo įžvalgomis dalinosi lituanistė, mokytoja ekspertė Irena Arlauskienė, autorės vyras ir pats pirmučiausias ne tik šios knygos, bet ir kitos kūrybos redaktorius  Anatolijus Žibaitis. Jis sakė, kad ši knyga jam iškart patiko, vos gavus ir  susipažinus su signaliniu jos egzemplioriumi.

Renginį lydėjo kamerinė muzika, atliekama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų. Dainavo šilutiškis Domas Saulevičius, šiuo metu  sėkmingai siekiantis profesinio meistriškumo docento Algirdo Januto dainavimo klasėje. Jam akomponavo pianistė Kristina Korch.

Susirinkusiems poezijos mėgėjams šis susiėjimas neprailgo. Autorę sveikino jos kūrybos gerbėjai, artimieji, bičiuliai.  Ji daugeliui dovanojo savo naujausią eilių knygą „Kiek daug dangaus…“

Įvadinio straipsnio autorės D. Šulcienės žodžiais tariant: „Dalios Žibaitienės knygoje skaitytojas ras tai, kas svarbu kiekvienam. Poetė santūriai primena priedermes šeimai ir tėvynei, gamtai ir istorijai, kalbai ir kūrybai.“

Aldona Norbutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Spausdinti
Facebook komentarai