Menininkų Darijos ir Sauliaus Šedžių kūrybos pristatymas Pašyšių bibliotekoje

akimirkos iš edukacijos

Kiekviena tauta turi savo pasaulio suvokimą, pagrįstą sukaupta patirtimi, išgyvenimais, stebėjimais. Svarbu ne tik tai išlaikyti, bet ir perduoti ateities kartoms, kad tautodailės tradicija tęstųsi besikeičiant žmonijai ir jos poreikiams. Daugelyje renginių kviečiame ir raginame domėtis tautodailės raida, jos šaknimis, tradicine daile ir amatais. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas kasmet lankytojams pristato Pamario krašto tautodailininkų kūrybą, organizuoja susitikimus ir edukacijas.

Džiugu, kad po ilgos pertraukos, dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos Lietuvoje, Pašyšių gyventojus gegužės 19 dieną galėjome pakviesti į kraštiečių menininkų Darijos ir Sauliaus Šedžių kūrybos pristatymo renginį.

,,Šilutė – gimtasis mano miestas. Jos architektūra, vaizdingi Šyšos upės vingiai, apylinkių vaizdai, kaimai ir vienkiemiai – tai, kas artima ir įkvepia tapyti. Šis kraštas turi įdomią prūsišką istoriją, įamžintą senose nuotraukose, todėl ir mano paveiksluose atgimsta vaizdai iš praeities. Dažnam norisi turėti mielą gimtinės vaizdą, kuris belikęs tik prisiminimuose. Tokiuose paveiksluose stengiuosi atkurti net smulkiausias detales, kurias sunaikino laikas“, – taip savo kūrybą pristatė Saulius, Pašyšių bibliotekoje savo darbų parodą surengiantis jau antrą kartą. Šis menininkas lankytojus džiugina Šilutės krašto vaizdais.

Piešimas menininką lydėjo visą gyvenimą. Baigęs Šilutės 1-ąją vidurinę mokyklą (dab. Šilutės pirmoji gimnazija) jis išvyko mokytis į tuometinį Telšių taikomosios dailės technikumą (dab. Telšių aukštesnioji taikomosios dailės mokykla). Ten susipažino ir su savo žmona. Baigę studijas  apsistojo Šilutėje. Jei  Saulius  susiejo savo gyvenimą su tapyba, tai Darija penkiolika metų neprisilietė prie kūrybos. Anot juvelyrės, kasdien juntant ,,kūrybinį badą“ vieną dieną galvoje gyvenančios idėjos išsiveržė į gyvenimą. Juvelyrinius dirbinius kurianti menininkė juos pristato tautodailininkų mugėse, dalyvauja tautodailininkų parodose. 2020 metais Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, tautodailės parodoje „Laiko sąskambiai“, savo kūrybą pristatė daugiau kaip aštuoniasdešimt Klaipėdos regiono tautodailininkų, tarp jų ir mūsų krašto.  Geriausi darbai buvo  atrinkti eksponuoti kasmet vykstančioje respublikinėje konkursinėje tautodailės parodoje „Aukso vainikas“, kuri vyko Raudondvario dvare. Vaizduojamojo meno kategorijoje I vietos laimėtoja tapo Darija Šedienė (žalvaris), respublikinėje tautodailės parodoje „Aukso vainikas“ atstovavusi Žemaitijos  regioną.

Susirinkusiems Pašyšių bibliotekoje juvelyrė ne tik  pristatė savo darbus, bet ir surengė papuošalų iš žalvario kūrimo edukaciją ,,Šnabždesiai iš praeities“. Jos metu darbų autorė supažindino su kūrybos procesu, papuošalų gamybos medžiagomis, jų savybėmis. Keletą valandų trukęs užsiėmimas pradžiugino moteris, nes jos savo rankomis susikūrė papuošalus.

Dėkojame Darijai ir Sauliui Šedžiams už nuoširdų bendradarbiavimą ir geranoriškumą. Jų darbų virtualias parodas galite pažiūrėti Pašyšių bibliotekos feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/Pa%C5%A1y%C5%A1i%C5%B3-Biblioteka-167148310152323/?ref=pages_you_manage.

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

TAPYBOS DARBŲ PRISTATYMAS Saulius ir Darija Šedžiai PAPUOŠALŲ PRISTATYMAS Pagaminti papuošalai

 

Spausdinti
Facebook komentarai