Vilkyčių filiale mandalų gaminimas (3)

Vilkyčių bibliotekoje vaikai kūrė mandalų mozaikas

Liepos 16 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Mandalų raštai“, skirtas akcijai „Atverk duris vasarai“. Vilkyčių vaikų dienos centro „Veikime kartu“ lankytojai naudodami gamtines medžiagas kūrė mandalas.

Edukacijos pradžioje bibliotekininkė supažindino su mandalos sąvoka. Tai iš sanskrito kalbos kilęs žodis, reiškiantis ne tik ratą, diską, sferą, apskritimą, bet ir bendruomenę, susirinkimą – tai, kas skirtingas dalis sujungia į bendrą visumą.

Mandalų raštų randame per visą istoriją ir visus žemynus, ne tik pas Tibeto budistų vienuolius, kaip dvasinę ir meditacinę praktiką, bet ir Amerikos čiabuvių ritualinėse bei gydymo praktikose, senovės baltų mene. Įsižiūrėkite į visas saulutes bei lietuvių liaudies meno raštus ir rasite juose mandalą.

Šį pasaulio vienovės, sveikatos, sėkmės simbolį gali piešti ir vaikai, ir suaugusieji. Kūrimo terapija tinka bet kokio amžiaus bei  išsilavinimo žmonėms. Mandalos piešimo tikslas – paskatinti žmones kurti, padėti peržengti kūrybos baimę, suteikti praktinių įgūdžių. Suaugusieji, patyrinėję savo piešinius, gali giliau pažinti save. O vaikams jokios informacijos nereikia, jie tiesiog piešia.

Jaunieji menininkai ant kartono plokštelių piešdami geometrines formas susikūrė savo mandalas, kuriose perteikė vasaros stovyklos įspūdžius. Mandalas ne spalvino, o klijavo mozaiką, naudodami augalines medžiagas (kruopas, sėklas, džiovintus lapus, akmenėlius, kriaukles, javų varpas).

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Mandala iš gamtinės medžiagos (1) Vilkyčių filiale mandalų gaminimas (2) Vilkyčių filiale mandalų gaminimas (1) Mandala iš gamtinės medžiagos (3) Mandala iš gamtinės medžiagos (2)

Spausdinti
Facebook komentarai