Afiša

Akcija „Metų knygos rinkimai“ atsinaujina

Puikiai visiems pažįstama ir kasmet didelio Lietuvos skaitytojų dėmesio sulaukianti akcija „Metų knygos rinkimai“ atsinaujina. Atsižvelgiant į visuomenės lūkesčius ir remiantis ilgamete akcijos rengimo patirtimi šiemet nuspręsta kai kuriuos dalykus pakeisti iš esmės.

Bendru organizatorių (Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos) sutarimu nuo šiol akcijoje dalyvaus knygos, pirmą kartą išleistos tų pačių metų sausio 1 d. – gruodžio 31 d. (iki šiol buvo rugsėjo 1 d. – kitų metų rugpjūčio 31 d.). Dėl šios priežasties šiemet akcijoje dalyvaus kūriniai, pasirodę nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Dar viena naujovė – akcijos nominantai bus skelbiami Vilniaus knygų mugėje (anksčiau joje buvo skelbiami nugalėtojai), o akcijos rezultatai skelbiami ir knygų autoriai apdovanojami gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Skaitytojai bus kviečiami balsuoti paskelbus akcijos nominantus. Nuo šiol balsuoti bus galima ne tik interneto svetainėje skaitymometai.lt, elektroniniu ir įprastu paštu, bet ir lrt.lt portale.

Rinkimuose galės dalyvauti ir užsienyje lietuvių kalba savo knygas leidžiantys Lietuvos autoriai. Taip organizatoriai siekia telkti visus lietuvių rašytojus ir suteikti galimybę visuomenei atrasti galbūt iki šiol Lietuvoje nepastebėtus autorius.

Siekdami akcijos skaidrumo, organizatoriai nominuotus autorius kvies pasirašyti originalumo deklaracijas ir taip patvirtinti, kad jų kūrinys yra originalus jų kūrybos rezultatas.

Su atnaujintais „Metų knygos rinkimų“ nuostatais galite susipažinti čia.

„Akcijos organizatoriai viliasi, kad akcijos atsinaujinimas paskatins dar didesnę visuomenės dalį domėtis literatūriniu mūsų šalies gyvenimu“, – sako Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Be visų šių pokyčių, organizatoriai inicijuoja ir akcijos vizualinio identiteto atnaujinimą, kuris taip pat netrukus bus pristatytas skaitytojams.

Kasmetiniai „Metų knygos rinkimai“ vyksta nuo 2005 metų. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų Metų knygas renka šiose kategorijose: vaikų; paauglių; suaugusiųjų; poezijos; publicistikos ir dokumentikos.

Akcija „Metų knygos rinkimai“ yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

Spausdinti
Facebook komentarai